MP U16 – Porażka po dramatycznej końcówce

W drugim dniu rozgrywanego w Gorzowie Wlkp. turnieju finałowego MP U16, zespół MOS Procom System Ślęza Wrocław przegrał z MPKK Sokołów S.A. OSIR Sokołów Podlaski 63:65.

Po niezwykle dramatycznym meczu wrocławskie kadetki przegrały z faworytem grupy A, zespołem z Sokołowa Podlaskiego. Po wyrównanej I kwarcie, podobnie jak i we wczorajszym meczu z Liderem Swarzędz, w drugiej części spotkania coś się zacięło w dobrze funkcjonującej drużynie MOS Ślęzy, co kosztowało ją stratę aż 10 pkt. do przerwy. Pobyt w szatni pozytywnie wpłynął na nasz zespół, który w III kwarcie zniwelował straty i wyszedł na skromne prowadzenie (44:43). Początek ostatniej odsłony był bardzo udany w wykonaniu drużyny z Wrocławia, która w pewnym momencie prowadziła już 56:45. Wydawać się mogło, że kadetki ze stolicy Dolnego Ślaska mają już ten mecz pod kontrolą, a tymczasem zryw przeciwniczek sprawił, że na 2,40 min. przed końcową syreną na tablicy wyników mieliśmy remis 58:58. W tym momencie dwoma celnymi rzutami (w tym jednym za 3 pkt) popisała się Alicja Rogozińska. Na 40 sekund przed zakończeniem spotkania MOS Ślęza prowadziła jeszcze 63:58. Niestety, dramatyczna końcówka należała do zespołu z Sokołowa Podlaskiego i to on mógł się cieszyć z drugiego w turnieju finałowym zwycięstwa.

Podobnie jak wczoraj znakomite zawody zagrała Alicja Rogozińska (32 pkt). Dzielnie ja wspierała Anna Jasińska (15 pkt, 14 zb.). Porażka w dzisiejszym meczu nie przekreśla jeszcze szans wrocławianek do awansu do strefy medalowej. Czy uda im się to uczynić zadecyduje jutrzejszy mecz (godz.13:30) z Tęczą Leszno.

MPKK SOKOŁÓW S.A. OSIR SOKOŁÓW PODLASKI – MKS MOS PROCOM SYSTEM ŚLĘZA WROCŁAW 65:63 (16:17, 16:5, 11:22, 22:19)

MOS Ślęza – Rogozińska 32 (3), Jasińska 15, Radziszewska 4, Sosińska 4, Czerwińska 4, Trębowicz 2, Harasimów 2, Rój.