Pierwsze ligowe mecze drugich zespołów kadetek i młodziczek

Swoje rozgrywki ligowe zainaugurują drugie zespoły kadetek i młodziczek MOS Ślęzy Wrocław

 

Kadetki : ENEA AZS AJP II GORZÓW WLKP – MOS DEICHMANN ŚLĘZA II WROCŁAW sobota godz.13

Na przeciw siebie staną drugie zespoły klubów od lat nadającym ton rozgrywkom ligi kadetek. Kadra AZS-u z małymi wyjątkami składa sie z dziewczyn urodzonych w roku 2003. Tymczasem zespole prowadzonym przez trenera Sebastiana Wojnickiego nie brakuje dziewczyn z rocznika 2004, a nawet 2005. Już choćby to sprawia, a także atut własnej hali, że faworytem tego meczu są gorzowianki. Nie oznacza to jednak, że MOS Ślęza nie jest w stanie powalczyć o korzystny rezultat.

Pierwszy zespół kadetek – MOS Procom System Ślęza I Wrocław rozgrywki sezonu 2017/2018 rozpocznie za tydzień.

Młodziczki : MOS ŚLĘZA II WROCŁAW – KARKONOSZE JELENIA GÓRA poniedziałek godz.17:30 Wojrowicka

W tym sezonie zamiast zmagań zespołów z województw dolnośląskiego i Lubuskiego będziemy mieli ligę złożona tylko z zespołów z naszego regionu. Na początek sezonu druga drużyna MOS Ślęzy skonfrontuje swoje siły z jeleniogórskimi Karkonoszami. Podobnie jak w rywalizacji kadetek, tak i w tym przypadku wrocławianki będą musiały stawić czoło starszym od siebie o rok przeciwniczkom, które mają już za sobą jeden rozegrany sezon w tej kategorii wiekowej. Tymczasem dla podopiecznych trener Ingrydy Ryng będzie to debiutanckie spotkanie w lidze młodziczek. W tym sezonie dziewczyny będą ją poznawać i uczyć się gry na trochę innych zasadach niż te, które znały z mini – koszykówki. Nie zwracajmy zatem za bardzo uwagi na wyniki, a bardziej przyglądajmy się postępom grze młodziutkich dziewczyn.

Tymczasem zespół MOS Deichmann Ślęzy I Wrocław, który w ligowe szranki stanie za tydzień, udał się do Poznania gdzie weźmie udział w turnieju będącym II Memoriałem Romana Habera.