Pracowity weekend juniorek MOS Ślęzy Wrocław

W sobotę i niedzielę pierwsze mecze w ramach rozgrywek II ligi i ligi juniorek rozegra zespół MOS Ślęzy Wrocław.

 

II liga : STAL BRZEG – MOS BETARD ŚLĘZA WROCŁAW sobota godz.18
liga juniorek – UKS BASKET ZGORZELEC – MOS ELEKTROTIM ŚLĘZA WROCŁAW niedziela godz.10:30

 
Bardzo przebudowany przystąpi do rozgrywek II ligi i ligi juniorek zespół MOS Ślęzy Wrocław rocznika 2000. Można śmiało powiedzieć, że tak dużej rewolucji kadrowej jeszcze w nim nie było. W porównaniu z ubiegłym sezonem w drużynie nie zobaczymy aż 8. dziewczyn. Po latach gry we Wrocławiu porozjeżdżały się one po Polsce i nie tylko. Weronika Hipp i Wiktoria Kazimierowicz wybierają się do Stanów Zjednoczonych. Agata Szmyrka trafiła do Gdyni, Aleksandra Wypustek zadebiutowała już w rozgrywkach I ligi w SMS-ie Łomianki. Kraków i reprezentowanie barw Korony Szkoły Gortata wybrały Kamila Nawrocka i Maja Nizioł. W Zagłębiu Sosnowiec grać będzie Martyna Ryng, a Katarzyna Hyży dokonała wyboru pomiędzy dwoma dyscyplinami, które uprawiała i postawiła na siatkówkę.

Do wrocławskiego zespołu dołączyły za to Wiktoria Jakubowicz z One Team Ostrów Wlkp. i Vittoria Tortora z ŁKS-u Łódź.

Z podstawowych zawodniczek z ubiegłego sezonu pozostały – Justyna Ilczyszyn, Magdalena Obrocka, Alicja Rogozińska, Marianna Rusinek, Kornelia Szeremeta i Emilia Ulążka. Do drużyny dołączyła też duża grupa dziewczyn, które w czerwcu w znakomitym stylu zdobyły tytuł Mistrza Polski kadetek.

Mimo wielu zmian w kadrze wydaje się, że i w tym sezonie zespół MOS Ślęzy może sprawić nam swoją grą wiele radości. Świadczyć mogą choćby o tym wyniki przedsezonowych turniejów. W Bydgoszczy MOS Ślęza zwyciężyła w silnie obsadzonym turnieju juniorek, a w Brzegu w seniorskich zawodach poradziła sobie z trzema rywalami z którymi rywalizować będzie w II lidze.

Najbliższy weekend będzie bardzo pracowity dla wrocławianek. W sobotni wieczór w Brzegu w ramach rozgrywek II ligi zmierzą się one z mocno odmienioną, a zwłaszcza odmłodzoną drużyną Stali. Czasu na sen po tym spotkaniu nie będą miały dużo, bo wczesnym niedzielnym rankiem udadzą się do Zgorzelca, gdzie w rozgrywkach ligi juniorek zmierzą się z miejscowym Basketem. I w jednym i drugim spotkaniu liczymy na udaną inaugurację sezonu.