Podsumowanie sobotnio-niedzielnych meczów w ligach koszykówki

Minimalna porażka juniorek i zwycięstwa kadetek i młodziczek, to bilans sobotnio-niedzielnych meczów w ligach koszykówki.

13. kolejka Dolnośląsko-Lubuskiej Ligi Juniorek

ENEA AZS AJP GORZÓW WLKP. – ŚLĘZA INPLAG WROCŁAW 57:55 (18:12, 17:12, 9:8, 13:23)

Ślęza – Suwała 19 (3), Murat 15, Kotwicka 12, Koryzna 5, Olejniczak 2, Kochajkiewicz 2, Mora Krzysztofik, Michalska, Surowiec, Machocka, Wołowiec.

Ślęza była bliska sprawienia niespodzianki, bo taką byłoby zwycięstwo nad niepokonanym AZS-em. Po pierwszych dwóch kwartach, w których lepsze były faworytki, nic nie zapowiadało dramatycznej końcówki. tymczasem, po wyrównanej trzeciej odsłonie, w ostatniej wrocławianki rzuciły się w pogoń i niewiele brakowało, by okazała się ona skuteczna. Mimo tej porażki, możemy bić duże brawa naszym dziewczynom. Przypomnijmy tylko, że wśród nich nie ma żadnej z rocznika 2006, a oprócz tych z rocznika 2007, w tym meczu zaprezentowała się też jedna z rocznika 2008 i aż trzy urodzone w roku 2009. Tymczasem gorzowski zespół składał się w połowie z zawodniczek roczników 2006 i 2007.

16. kolejka Dolnośląsko-Lubuskiej Ligi Kadetek

MKS MOS WROCŁAW – ŚLĘZA BFD WROCŁAW 27:88 (0:22, 14:12, 8:22, 5:32)

Ślęza – Kotwicka 15, Gliniak 15, Olejniczak 10, Hutnik 10, Kochajkiewicz 9, Gliga 8, Koryzna 7 (1), Szarek 4, Nehrebecka 4, Gąssowska 4, Shalabai 2)

Derby bez historii. Już po pierwszej kwarcie, w której Ślęza nie straciła choćby punktu, było już praktycznie po meczu.

CITRONEX BASKET ZGORZELEC – ŚLĘZA II BFD WROCŁAW 46:62 (17:16, 9:14, 9:14, 11:18)

Ślęza II – Salovarova 22 (1), Stelmaszczyk 17, Jakubiak 4, Łaskawy 4, Klich 3 (1), Łapińska 3, Mech 3, Wiśniewska 2, Głowaczewska, Michalak, Modliszewska.

Trener Łukasz Bartnicki – Kolejny dobry mecz w naszym wykonaniu. Od drugiej kwarty systematycznie powiększaliśmy przewagę. Dziewczyny dobrze grały w obronie, nie traciliśmy łatwych punktów. Cały zespół był skoncentrowany i walczył o każdą piłkę. W ataku graliśmy zespołowo i cierpliwe. Dzięki takiej postawie ostatecznie wygraliśmy 4 kolejny mecz. Let’s Go Ślęza.

15. kolejka Dolnośląsko-Lubuskiej Ligi Młodziczek

ŚLĘZA ROOF RENOVATION WROCŁAW – SPARTAKUS JELENIA GÓRA 75:59 (19:10, 20:17, 15:19, 21:13)

Ślęza – Wrońska 16 (1), Gryszko 12 (2), Kubik 11 (1), Górska 10 (1), Tito 8, Sokołowska 8, Kudrzycka 3 (1), Piasecka 2, Mikołajczyk 2, Rosołowicz 1, Michalska, Wilkosz.

Dwunasty mecz i dwunaste zwycięstwo Ślęzy. Nasza drużyna wygrała pewnie, ale trzeba też pochwalić jeleniogórzanki, bowiem jako pierwsze przegrały one ze Ślęzą, różnicą mniejszą niż 20 pkt.