Ślęza z kompletem zwycięstw w turnieju „Kasper Kids Cup”

Młode koszykarki Ślęzy triumfowały w rozegranym w Inowrocławiu turnieju „Kasper Kids Cup”

 

 

Trener Mikołaj Michalak – Po zakończonych rozgrywkach ligowych, przyszła pora na turnieje. Zespół rocznika 2010 w weekend wybrał się do Inowrocławia na swoje pierwsze kilkudniowe zawody. Kasper Kids Cup – mój pierwszy turniej, bo taką nazwę wymyślili organizatorzy, zgromadził 6. zespołów z różnych części Polski. Przez 3 dni rywalizowaliśmy z drużynami z Koszalina, Szubina, Sierakowa, Grójca oraz gospodarzami z Inowrocławia. Jak się okazało, ciężka praca na treningach oraz doświadczenie zebrane w trakcie rozgrywek ligowych na Dolnym Śląsku, zaprocentowały. Nasze zawodniczki na tle rówieśniczek wyglądały bardzo dobrze pod względem wyszkolenia technicznego i przygotowania fizycznego.
Drugiego dnia zawodów odbył się turniejowy Mecz Gwiazd, w którym zagrały po 4. wytypowane zawodniczki z każdego zespołu. Decyzją trenerów barwy Ślęzy Wrocław reprezentowały Iga Kubik, Maja Poprawska, Małgorzata Rosołowicz i Emilia Wrońska. Pozostałe zawodniczki wcieliły się w role kibiców. Mecz odbył się w przyjaznej atmosferze, chociaż nie brakowało efektownych akcji, które porywały kibiców do gorącego dopingu.
Po 5. rozegranych spotkaniach odbyło się oficjalne zakończenie turnieju. Oprócz nagrodzenia wszystkich biorących udział zespołów, organizatorzy postanowili również wyróżnić indywidualnie poszczególne zawodniczki. Najlepszą zawodniczką w zespole Ślęzy została Emilia Wrońska, z kolei MVP zawodów wybrana została Maja Poprawska.

Wyniki :

1 KS Ślęza Wrocław – KSKK Koszalin 74:28
1 KS Ślęza Wrocław – MKS Grójec 69:12
1 KS Ślęza Wrocław – UKS Kormoran Sieraków 86:8
1 KS Ślęza Wrocław – Pantery Szubin 48:42
1 KS Ślęza Wrocław – SKS Kasprowicz Inowrocław 82:28

Ślęza – Gozdalska Hanna, Górska Emilia, Gryszko Małgorzata, Kubik Iga, Kudrzycka Laura, Kuśmińska Martyna, Lewicka Aleksandra, Michalska Kalina, Piasecka Maja, Poprawska Maja, Rosołowicz Małgorzata, Sokołowska Alicja, Tito Maya, Wrońska Emilia.