Ślęza Trophy – Turnieje roczników 2010 i 2011

W sobotę na boiskach pod balonem w Centrum Piłkarskim Ślęzy Wrocław – Kłokoczyce, rozegrany został turniej „Ślęza Wrocław Trophy”, w którym rywalizowały zespoły z roczników 2010 i 2011.

Rocznik 2010:

W tej kategorii zagrało dwadzieścia drużyn (podzielonych na dwie grupy), w tym dwa zespoły Ślęzy Wrocław. Zwycięzcą turnieju okazała się ekipa Parasola Wrocław, która pokonała w finale Odrę Opole 2:0. Nasze drużyny po tym jak zajęły w swoich grupach piąte lokaty spotkały się w bratobójczym pojedynku o dziewiąte miejsce, w którym Ślęza I pokonała Ślęzę II 4:0.

20. NKS Start Namysłów II

Najlepszy zawodnik: Wojciech Królikowski (Parasol)

Najlepszy bramkarz: Tomasz Kędziora (Odra Opole)

Najlepszy strzelec: Jakub Karasiński (Comt Coaching Club I)

Składy naszych drużyn:

Ślęza I: Rynkun, Kasperczyk, Macudziński, Hawryłkiewicz, Banasiński, Białowąs, Tabisz, Anger, Bonisławski (tr. Kiełbasa)

Ślęza II: Kaśków, Czajkowski, Szajda, Bocheński, Dawid Kułaga, Lis, Kołeczko, Nowojski, Lepak, Sokołowski (tr. Pisarczuk)

Rocznik 2011:

W rywalizacji rocznika 2011 wzięło udział szesnaście ekip (w tym trzy zespoły Ślęzy Wrocław) podzielonych na dwie grupy A i B. Po rozegraniu wszystkich pojedynków drużyny w zależności od lokat jakie zajęły w swoich grupach awansowały do tych nowo utworzonych w fazie finałowej: „ligi angielskiej” (miejsca 1-2 z obu grup), „hiszpańskiej” (3-4), „niemieckiej” (5-6) i „polskiej” (7-8). Najlepiej spośród naszych ekip wypadła prowadzona przez Michała Jóźwika Ślęza II, która najpierw zajęła w grupie B trzecie miejsce awansując tym samym do „ligi hiszpańskiej”, a w niej była bezkonkurencyjna, co dało jej ostatecznie piąte miejsce w całym turnieju.

W „lidze niemieckiej” znalazł się po fazie grupowej zespół Ślęzy I, który zajął piąte miejsce w grupie A. W fazie finałowej podopieczni trenera Marcina Szczepankiewicza zremisowali dwa mecze i jeden przegrali co pozwoliło im zająć trzecią lokatę i jedenastą na koniec turnieju.

Bardzo ambitnie walczył też zespół dziewczynek Ślęzy. Nasze młode zawodniczki zostawiły w każdym meczu mnóstwo zdrowia na boisku i na pewno swoją postawą zasłużyły na spore brawa. Co prawda w pierwszej części turnieju nie zdobyły one punktu, ale już w „lidze polskiej” wygrały dwa spotkania z trzech jakie rozegrały i zajęły czternaste miejsce.