U-14: Ambitna walka na terenie mistrzyń Dolnego Śląska

W pierwszym meczu zawodniczek Akademii Koszykówki Ślęzy Wrocław z rocznika 2007 (U-13) w lidze młodziczek (U-14) podopieczne trenerów Filipa Gryszko oraz Mikołaja Michalaka przegrały z MKS-em Polkowice 37:78. Młodziutkim koszykarkom Ślęzy należą się jednak pochwały za ambitną walkę.
Relacja trenera Mikołaja Michalaka: Zgodnie z zapowiedziami młode koszykarki Ślęzy zainaugurowały rozgrywki w lidze młodziczek. Pierwsze wyzwanie nie należało do łatwych, bowiem przeciwnikami była drużyna Polkowic, która w zeszłym roku wygrały dolnośląskie rozgrywki.
Rok starsze koleżanki nie były zbyt gościnne. Niezły początek meczu w wykonaniu naszych dziewczyn, w którym nie było widać żadnych kompleksów względem przeciwniczek, to za mało na gospodynie. Polkowice narzuciły w drugiej części pierwszej kwarty swoje warunki gry i głównie za sprawą agresywnych podwojeń na całym boisku uzyskały kilkunastopunktową przewagę.
Z biegiem czasu Ślęzanki opanowały sytuację i coraz lepiej radziły sobie na boisku jednak o zwycięstwie w tym spotkaniu nie było mowy. W drugiej połowie spotkania mecz stał się zdecydowanie bardziej wyrównany. Ograniczenie ilości strat z naszej strony i ambitna walka o każdą piłkę, napawa optymizmem przed kolejnymi meczami w lidze młodziczek.

Gra z rok starszymi przeciwniczkami na pewno zaprocentuje i z meczu na mecz nasze dziewczyny będą czuły się coraz pewniej!

MKS Polkowice – 1 KS Ślęza Wrocław 78:37 (29:10, 13:6, 17:10, 19:11)