I WLJM – Nieudany mecz w Świdnicy

W rozegranym w Świdnicy meczu 18. kolejki rozgrywek I Wojewódzkiej Ligi Juniorów Młodszych, Ślęża Wrocław przegrała z miejscową Polonią-Stalą 1:4.

Trener Bartosz Książkowski – Pierwsze dwadzieścia minut meczu wyglądało obiecująco. Przez większość czasu utrzymywalismy się przy piłce, jednak ciężko było nam przedostać się pod pole karne przez dobrze zorganizowaną obronę rywali. Mieliśmy w tym okresie jednak swoje okazję. Najpierw po rzucie różnym strzał głową Ciszka wybronił bramkarz gospodarzy, a kilka minut później Bielak próbował zaskoczyć wysoko ustawionego bramkarza strzałem z połowy, jednak trafił w słupek. Po 30 minucie stało się coś co ciężko wytłumaczyć. Najpierw po różnym gospodarzy po zamieszaniu w polu karnym Świdnica strzela na 1-0. Chwile później, po naszym absurdalnym błędzie  strzelają na 2-0, a 2 minuty później po rzucie z autu z własnej połowy zawodnik gospodarzy wyszedł sam na sam z naszym bramkarzem i się nie pomylił.  Druga połowa to już show głównego sędziego, który postanowił zaznaczyć swoją obecność na boisku i najpierw wyrzucił z boiska Bagińskiego, później Tyczkę, a chwilę później jednego z zawodników gospodarzy – zatem mecz kończyliśmy w 9 na 10. Jestem daleki od stwierdzenia, że sędzia miał wpływ na wynik końcowy, ponieważ swoją postawą nie zasłużyliśmy w tym spotkaniu na punkty, jednak to co się działo w drugiej połowie ciężko jest wytłumaczyć. Gratulacje dla gospodarzy, którzy byli dziś lepszym zespołem.

POLONIA-STAL ŚWIDNICA – ŚLĘZA WROCŁAW 4:1 (3:0)