WLJS – Porażka z kontrowersjami w tle

W meczu 9. kolejki rozgrywek Wojewódzkiej Ligi Juniorów Starszych, Ślęza Wrocław przegrała z WKS-em Śląskiem Wrocław 2:5.

 
Wynik tego meczu może sugerować, że faworyzowany zespół Śląska wygrał pewnie i dosyć łatwo,. Nic bardziej mylnego, bo to spotkanie mogło się skończyć całkiem inaczej.

Ślęza bardzo dobrze rozpoczęła to spotkanie, mając w początkowych 10 minutach trzy doskonałe okazje bramkowe, a najlepszej z nich nie wykorzystał fatalnie pudłując z kilku metrów, Mateusz Grochowicki. Zamiast jednak prowadzić 3:0, wystarczył krótki okres, pomiędzy 19. a 26 minutą by 1KS przegrywał 0:3. Duży udział w dwóch pierwszych golach mieli nasi zawodnicy. Przy pierwszym mocno zawalił Igor Kociemski, przy drugim zaś Wiktor Pietrzyk, powodując rzut wolny, po którym goście ulokowali piłkę w siatce. Trzecia bramka dla WKS-u, to tzw strzał życia. Po tych bramkach niewiele ciekawego w tej części meczu się już działo. Śląsk zadowolony z prowadzenia nie forsował tempa, a piłkarze Ślęzy nie mogli za bardzo wrócić do swojej gry po trzech ciosach.

Po przerwie żółto-czerwoni odzyskali wigor i w 52 min. po prostopadłym podaniu Szymona Spodniewskiego, gola strzelił Dominik Krukowski. Chwilę potem bramkarz Śląska poradził sobie z niezłą próbą Oskara Hampela. W tym okresie Ślęza przeważała i nie wiadomo jak potoczyłyby się losy tego starcia, gdyby nie młody arbiter. W 61 min. w polu karnym Śląska ewidentnie faulowany zostaje Hampel, lecz sędzia przymyka na to oko. Śląsk przechwytuje piłkę i przeprowadza akcję, w której jeden z piłkarzy zostaje sfaulowany, a arbiter tym razem bez wahania dyktuje jedenastkę, zamienioną na gola. Zamiast 2:3, zrobiło się 1:4. Ten gol w praktyce rozstrzygnął losy tego meczu, w którym obie drużyny dołożyły po jeszcze jednym trafieniu, a żeby być sprawiedliwym, trzeba jeszcze dodać o kolejnej dużej pomyłce sędziego, który w 79 min. po ewidentnym faulu powinien podyktować kolejny rzut karny dla Śląska.

ŚLĘZA WROCŁAW – WKS ŚLĄSK WROCŁAW 2:5 (0:3)

0:1 ? 19′
0:2 ? 23′
0:3 ? 27′
1:3 Krukowski 52′
1:4 ? (karny) 63′
2:4 Grec 78′
2:5 ? 83′

Ślęza – Wencel, Sypień (69’Ciepiela), Wolny, Chmielewski, Kociemski (75’Grec), Spodniewski, Pajączek (52’Zaród), Hampel (69’Rzhevskyi), Krukowski (69’Shevchenko), Pietrzyk (69’Ziglewski), Grochowicki.