WLT U14 – Punkt w nagrodę za ambicję

W meczu 6. kolejki rozgrywek Wojewódzkiej Ligi Trampkarzy, Ślęza Wrocław zremisowała z FC Wrocław Academy 2:2.

 

Ślęza była faworytem tego meczu, ale nie wywiązała się z tej roli zbyt dobrze. Prawda jest bowiem taka, że lepszym dziś zespołem był FC Wrocław Academy i gdyby zwyciężył, to musielibyśmy przyznać, że było to zwycięstwo zasłużone. Tak się jednak nie stało, bo w piłce liczy się to co w sieci, a pod tym względem było dziś po równo.

Goście już w 13 min. byli blisko otwarcia wyniku, ale na przeszkodzie ku temu stanął Szymon Kłapkowski, dobrze interweniując po strzale z rzutu wolnego. W 13 min. swoją okazję miała Ślęza, lecz strzał Adriana Bednarskiego obronił golkiper FCWA. Naszej drużynie gra się zupełnie nie kleiła, a dominował w niej chaos i przypadek. Lepsze wrażenie sprawiali przeciwnicy, którzy za sprawą gola Oliwiera Łazarskiego w 22 min. objęli prowadzenie. W 35 min. było już 0:2 po błędzie naszego bramkarza, który wykorzystał Dawid Medyński.

Po przerwie wciąż przeważała Akademia, i miała kilka doskonałych okazji by swoją przewagę udokumentować. Piłkarzom Ślęzy, choć nie grali dobrze, nie można było odmówić im ambicji i za to spotkała ich nagroda w postaci goli strzelonych przez Jakuba Sokołowskiego i Macieja Kucharskiego.

ŚLĘZA WROCŁAW – FC WROCŁAW ACADEMY 2:2 (0:2)

0:1 Łazarski 22′
0:2 Medyński 35′
1:2 Sokołowski 65′
2:2 Kucharski 77′

Ślęza – Kłapkowski, Włodek, Michnicki, Zemylak, Dudzik, Kucharski, Bielak, Chowański, Zalewski, Bednarski, Raputa oraz Słomski, Grabarkiewicz, Góral, Sokołowski