CLJ U16 – Jedna dobra połowa to za mało na lidera

W meczu 11. kolejki rozgrywek Centralnej Ligi Juniorek U16, Ślęza Wrocław przegrała z UKS-em SM Łódź 1:2.

Dwa różne oblicza zaprezentowała drużyna juniorek Ślęzy, w starciu z liderem rozgrywek CLJ U16, łódzkim UKS-em SMS. Pierwsza połowa w wykonaniu wrocławianek mogła się podobać, ale druga już nie za bardzo.

Ślęza rozpoczęła ten mecz z impetem. Już w pierwszych 2. minutach Sandra Piotrowska nie wykorzystała dwóch doskonałych okazji. Ta sama zawodniczka w 5 min. przeprowadziła indywidualną akcję, po której bramkę zdobyła Aleksandra Bondarewicz. W 11 min. było już niestety 1:1, gdy łodzianki stworzyły pierwsze zagrożenie, od razu zamienione na bramkę przez Ines Sobczak. W kolejnych minutach więcej z gry miała Ślęza, co nie przełożyło się jednak na kolejne gole.

W drugiej odsłonie gra żółto-czerwonych straciła na tempie i inicjatywę zaczęły przejmować łodzianki i to one w 62 min. po strzale Nadii Krywoszej, zdobyły gola na wagę kompletu punktów. Szkoda, bo ten mecz mógł zakończyć się pozytywnym dla nas rezultatem, a najlepszej okazji do wyrównania nie wykorzystała w 70 min. Maja Stasik, główkując tuż obok słupka.

ŚLĘZA WROCŁAW – UKS SMS ŁÓDŹ 1:2 (1:1)

1:0 Bondarewicz 5′
1:1 Sobczak 11′
1:2 Krywoszej 62′

Ślęza – Jaśkiewicz (64’Łukaszek), Szot (63’Kwilecka), Marynowicz, Stasik, Łatkowska, Ziembińska, Piotrowska, Bondarewicz, Fetter (63’Lubaszewska), Adamska (75’Graba), Szwarc.