CLJ U17 – Niewygodny dla Ślęzy rywal zawita do Wrocławia

W sobotę (16 października) o godz.10 w Centrum Piłkarskim Ślęza Wrocław – Kłokoczyce, rozegrany zostanie mecz 5. kolejki rozgrywek Centralnej Ligi Juniorek U17 pomiędzy Ślęzą Wrocław i Resovią Rzeszów.

 
Po długiej, trzytygodniowej przerwie, rozgrywki wznawia Centralna Liga Juniorek U17, a jako pierwsze w 5. kolejce, bo już w sobotni poranek, na boisko wybiegną zespoły Ślęzy Wrocław i Resovii Rzeszów.

Resovia to niewygodny dla Ślęzy przeciwnik, z którym naszej drużynie nie udało się jeszcze ani razu wygrać. Oba zespoły mierzyły się dotąd trzykrotnie. W listopadzie 2019 r. we Wrocławiu, Resovia wygrała 2:1. W październiku 2020 r. w Rzeszowie, gospodynie zwyciężyły 2:0. Ostatni raz obie ekipy stanęły naprzeciw siebie w maju b.r. a spotkanie zakończyło się rezultatem 1:1.

W bieżących rozgrywkach klub z Rzeszowa spisuje się bardzo dobrze, bowiem w czterech rozegranych meczach, odniósł trzy zwycięstwa, a jedynej porażki doznał w ostatniej kolejce, przegrywając 1:2 z Górnikiem Łęczna. Jedną porażkę ma też na swoim koncie zajmująca 5. miejsce w tabeli Ślęza, a po za tym nasz zespół może pochwalić się dwoma zwycięstwami i jednym remisem.

Bardzo byśmy chcieli, by Ślęza znalazła wreszcie sposób na Resovię i odniosła pierwsze zwycięstwo w starciu z tym rywalem. Zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że będzie to bardzo trudny cel do zrealizowania, co wcale nie oznacza, że nie można tego celu osiągnąć. Ślęza ma przewagę własnego boiska, ale i przyjezdne mają swój handicap, bowiem z racji tego, że w tym tygodniu I liga kobiet pauzuje, a w niej występuje dorosły zespół Resovii, to do Wrocławia mogą też przyjechać dziewczyny grające na zapleczu Ekstraligii.

Jednego czego jesteśmy pewni przed tym spotkaniem to to, że emocji w nim na pewno nie zabraknie. Warto ich doświadczyć samemu zajmując miejsce na trybunach. Nie pozostaje nam zatem nic innego, jak zaprosić kibiców na to bardzo ciekawie zapowiadające się spotkanie.