Derby dla Ślęzy !!!

W ramach Dolnośląskiej Ligi Mini Koszykówki U12 pierwszy zespół Ślęzy Wrocław zdecydowanie pokonał MKS MOS Wrocław

Wrocławskie derby dla Ślęzy Wrocław. Młodziutkie koszykarki 1KS-u w pięknym wygrały ze swoimi koleżankami z MKS MOS. Licznie przybyła na to spotkanie publiczność była świadkami bardzo fajnego meczu, w którym nie brakowało pięknych akcji. Spodziewaliśmy się jednak bardziej wyrównanej potyczki, tymczasem dziewczyny grające w żółto-czerwonych barwach zdecydowanie w niej dominowały.

Początek spotkania był w miarę wyrównany. Pierwsze punkty zdobyła Ślęza, ale kolejne dwa trafienia zaliczyły dziewczyny z MOS-u, przez co zespół ten objął jedyne w tym meczu prowadzenie (2:4). Ślęzanki szybko zniwelowały straty i po 4 minutach prowadziły już 10:6. Po wymianie piątek, z każdą chwilą zwiększała się przewaga żółto-czerwonych, by na koniec I kwarty osiągnąć dystans 12 pkt (22:10). Druga odsłona to koncert gry naszych młodziutkich koszykarek, które po zdobyciu 13 pkt z rzędu zdecydowanie odjechały swoim przeciwniczkom, a po pierwszej połowie prowadziły już 43:20. Po zmianie stron Ślęza jeszcze bardziej zwiększyła przewagę, zwyciężając ostatecznie różnicą aż 36 pkt.

Druga drużyna Ślęzy przegrała wyraźnie z MOS-em, ale w grze naszych dopiero od niedawna trenujących, w większości młodszych zawodniczek, były też fajne momenty. Największym ich problemem było jednak wyprowadzenie piłki spod własnego kosza, przez co grające praktycznie przez cały mecz wysokim pressingiem przeciwniczki, nabijały sobie wynik.

ŚLĘZA I WROCŁAW – MKS MOS WROCŁAW 64:28 (22:10, 21:10, 15:0, 6:8)

Ślęza – Zyzańska 15, Falkowska 13, Surowiec 12, Mydlak 7, Murat 4, Helińska 3, Kaciuba 2, Beharier-Mróz 2, Graboń 2, Hotowy 2, Bułkowska 2, Poprawska, Łuczak, Gryszko.

ŚLĘZA II WROCŁAW – MKS MOS WROCŁAW 16:90 (4:12, 6:24, 4:28, 2:26)

Ślęza II – Michalska 5, Gąssowska 2, Mastaj 2, Stachura 2, Turkiewicz 2, Grabczyńska 2, Stefanowicz 1, Mech, Sobieszek, Ciepaj, Drabik, Orzeł, Syguła, Skrzyńska