Udany weekend mają za sobą koszykarskie zespoły Ślęzy Wrocław.

13. kolejka Dolnośląsko-Lubuskiej Ligi Juniorek

ŚLĘZA INPLAG WROCŁAW – BASKET SIECHNICE 81:68 (25:21, 23:11, 16:10, 17:26)

Ślęza – Suwała 13 (3), Wołowiec 12, Mora 11, Kochajkiewicz 11 (1), Olejniczak 8 (1), Surowiec 6 (2), Koryzna 6, Gliniak 6, Murat 6, Kaciuba 2, Gąssowska.

W meczu na szczycie Ślęza po raz drugi pokonała Basket Siechnice. Nasza drużyna kontrolowała to starcie i w pierwszych trzech kwarta zapewniła sobie bezpieczną przewagę. W ostatniej odsłonie ambitna drużyna z Siechnic zdołała odrobić trochę strat, ale też zwycięstwo żółto-czerwonych ani na moment nie było zagrożone.

ŚLĘZA II WROCŁAW – Q80ILS SKM ZASTAL ZIELONA GÓRA 81:47 (24:10, 21:19, 19:10, 17:8)

Ślęza II – Tito 15, Krzysztofik 15, Łaskawy 12, Michalska 11, Mech 8, Gryszko 7, Wiśniewska 6, Salovarova 3, Łapińska 2, Jakubiak 2, Konarzewska, Machocka.

Liczyliśmy na to, że Ślęza II odniesie swoje trzecie w sezonie zwycięstwo i tak też się stało. Nasza drużyna dominowała na parkiecie w każdej z kwart, systematycznie powiększając swoją przewagę.

9. kolejka Dolnośląsko-Lubuskiej Ligi Kadetek

ŚLĘZA II ROOF RENOVATION WROCŁAW – BASKET SIECHNICE 98:26 (18:9, 30:5, 28:2, 22:10)

Ślęza II – Tito 22 (1), Lewicka 12 (1), Sokołowska 12 (2), Kudrzycka 9 (1), Jakubiak 9, Klich 8 (2), Gozdalska 8, Surmiak 7 (1), Salovarova 5 (1), Rosołowicz 4, Michalska 2

Młodziczki

13. Turniej Mikołajkowy – Nowy Tomyśl

Trener Łukasz Bartnicki – W pierwszym meczu pełnym dramaturgii przegrywamy po dwóch dogrywkach z zespołem Kotwicy Kołobrzeg dwoma punktami. W drugim meczu emocji także nie brakowało, po równie wyrównanej walce w końcówce meczu ulegamy Jedynce Nidzica. W drugim dniu turnieju przegrywamy z zespołem MKS Kusy Szczecin i zajmujemy 6 miejsce w turnieju. Nasze dwie zawodniczki otrzymały indywidualne wyróżnienia – Zuzanna Zaczkiewicz oraz Karolina Piątkowska. Brawa dla wszystkich zawodniczek. które w każdym meczu walczyły na 100%, a zdobyte doświadczenie na pewno zaprocentuje w kolejnych ligowych meczach.

Wyniki:
1KS Ślęza Wrocław – Kotwica Kołobrzeg 52-54
1KS Ślęza Wrocław – Jedynka Nidzica 54-64
1 KS Ślęza Wrocław – Kusy Szczecin 44 -57

Mini-Koszykówka U11

UKS 2 ZIĘBICE – ŚLĘZA WROCŁAW 37:26 (5:0, 6:2, 11:13, 15:11)
PG CREW BAZALT PIŁAWA GÓRNA – ŚLĘZA WROCŁAW 57:48 (12:23, 13:9, 14:8, 18:8)

Nie spuszczamy głów po tych porażkach, bo jesteśmy pewni, że na zwycięstwa przyjdzie jeszcze czas. Dziewczyny grają bardzo ambitnie i czynią stałe postępy, a to w ich wieku jest najważniejsze.l