Gosi i Ady krok naprzód, czyli debiut w koszulce z orłem na piersi

Dwie młodziutkie piłkarki Ślęzy Wrocław – Małgorzata Rogus i Ada Butwicka – zostały powołane do reprezentacji Polski U15 na turniej UEFA Development, który w dniach 4-9 października odbędzie się w Kętrzynie i Biskupcu.

 

 

Na początku września z dumą informowaliśmy, że Gosia Rogu i Ada Butwicka zostały powołane na zgrupowanie szkoleniowe reprezentacji Polski U15, które miało miejsce w Siedlcach. Pisaliśmy wtedy, że naszym dziewczynom życzymy, by na tym zgrupowaniu pokazały się z jak najlepszej strony. Tak też się stało, a efektem tego jest kolejne powołanie, tym razem już nie na zgrupowanie szkoleniowe, a na oficjalny turniej, w którym nasza reprezentacja rozegra trzy mecze.

Piłkarki najlepszej na Dolnym Śląsku Żeńskiej Akademii Piłkarskiej, bo. taką jest przecież Akademia Ślęzy Wrocław, znalazły się w gronie 20-stu zawodniczek powołanych do reprezentacji Polski U15, które uczestniczyć będzie w turnieju UEFA Development. W zawodach tych uczestniczyć będą cztery reprezentacje, które rywalizować będą systemem każdy z każdym. Nas oczywiście najbardziej interesować będą mecze reprezentacji Polski, która zmierzy się kolejno z :

04.10.2022 Kętrzyn godz.11:00 – Litwa
06.10.2022 Biskupiec godz.13:00 – Islandia
09.06.2022 Kętrzyn godz.10:00 – Turcja

Gosia i Ada dostąpią zaszczytu występu w koszulce z orłem na piersiach. Serdecznie im tego gratulujemy i jesteśmy też przy tym pewni, że w meczach tych dadzą z siebie wszystko, bo te dwie fantastyczne dziewczyny, czynią tak w każdym meczu. Sukces dziewczyn, jest też sukcesem trenerów Akademii Ślęzy Wrocław. To właśnie pod kierunkiem Arkadiusza Domaszewicza, Pawła Arciszewskiego, Damiana Burtowskiego i pozostałych członków sztabu szkoleniowego 1KS-u, talent tych dziewczyn tak wspaniale się rozwinął, czego potwierdzeniem jest powołanie do reprezentacji.

Powołania do kadry to jakże przyjemny kłopot dla naszego klubu. Kłopot, bo już dwukrotnie trzeba było przekładać mecze w Centralnej Lidze Juniorek U17, i wygląda na to, że trzeba tak będzie uczynić ponownie. Do takich kłopotów (oby było ich jak najwięcej), jesteśmy już przyzwyczajeni, bo przecież młode piłkarki Ślęzy hurtowo powoływane są do kadr Dolnego Śląska w kategoriach U13 i U15. Żeby nie być gołosłownym, swój mecz przełożyć musiała też drużyna trampkarek U15, która rywalizuje z chłopakami w lidze okręgowej. Mecz musiał zostać przełożony, bo trener Burtowski nie miał by kim grać, a to dlatego, że po raz kolejny aż 12 dziewczyn z jego drużyny, dostało powołanie do reprezentacji Dolnego Śląska.