Dwa do jednego u młodziczek

Dwa zwycięstwa i jedna porażka, to bilans niedzielnych meczów zespołów młodziczek Ślęzy BFD Wrocław.

Lider rozgrywek, niepokonany pierwszy zespół Ślęzy pojechał do Jeleniej Góry i jak na lidera przystało, bardzo, bardzo wysoko wygrał ze Spartakusem. Mecz miał jednostronny przebieg, o czym najlepiej świadczy końcowy rezultat.

SPARTAKUS JELENIA GÓRA – ŚLĘZA BFD WROCŁAW 23:113 (8:28, 2:36,6:29, 7:20)

Ślęza – Czaja 25, Kochajkiewicz 23, Kozińska 20, Olejniczak 14, Koryzna 10, Gliniak 8, Borkowska 5, Lis 4, Klich 2, Bartkowska 2, Nettmann.
Pierwsze w sezonie zwycięstwo odniosła Ślęza II. Trener Bartosz Błauciak – Zespół Ślęzy II w niedzielę udał się po swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie do Zielonej Góry. Zadanie to zostało wykonane w 110%. Od samego początku dziewczyny dzięki świetnej obronie i dobrym akcjom w ataku wypracowały sobie przewagę, którą z minuty na minutę powiększały i nie oddały do końca meczu. Bardzo cieszy zaangażowanie zespołu i walka na parkiecie o każda piłkę. W ataku dziewczyny podejmowały odważne decyzje w grze jeden na jeden które z dużą skutecznością kończyły punktami. Pierwsze zwycięstwo dodało naszym zawodniczkom skrzydeł i liczymy na podtrzymanie zwycięskiej passy w przyszłym tygodniu w meczu z Jelenią Górą.

SKM ZASTAL FATTO DEWELOPER ZIELONA GÓRA – ŚLĘZA BFD II WROCŁAW 32:68 (6:18, 8:20, 8:22, 10:8)

Ślęza II – Burban 18, Tito 15, Jajuga 9, Piasecka 6, Sudoł 4, Matuła 4, Wilkosz 4, Jakubiak 4, Kaczmarek 2, Michalak 2, Bulska.
Ślęza III przegrała rewanżowy mecz z MOS-em, ale w bilansie dwumeczu jest lepsza od tego rywala o jeden mały punkt. Trener Mikołaj Michalak – Niestety derby Wrocławia w ten weekend nie dla Ślęzy. Zawodniczki MOS-u odrobiły lekcje i wzięły udany rewanż, za porażkę w pierwszej rundzie. Pomimo osłabień wynikających z chorób zawodniczek Ślęzy, dziewczyny walczyły do samego końca. Niestety kluczowy okazał się początek meczu. To MOS lepiej zaczął spotkanie i konsekwentnie powiększał przewagę w pierwszej połowie. Pomimo lepszej gry po przerwie nie udało nam się odrobić strat. Zbieramy kolejną cenną lekcje i pracujemy dalej.

MKS MOS DEICHMANN WROCŁAW – ŚLĘZA BFD III WROCŁAW 81:61 (16:10, 25:17, 18:18, 22:16)

Ślęza III – Wrońska 18, Gryszko 16, Kubik 9, Mikołajczyk 7, Kuśmińska 3, Górska 2, Beksińska 2, Kudrzycka 2, Sokołowska 2, Lewicka, Michalska, Gozdalska.

Sponsorem drużyn Akademii Koszykówki Ślęzy Wrocław w ligach kadetek i młodziczek jest Grupa PZU, inicjator programu Dobra Drużyna PZU, w ramach którego wspiera związki, kluby i organizacje sportowe.