Juniorzy remisują w sparingu z Brazylijczykami

W sparingowym meczu juniorzy Ślęzy Wrocław zremisowali z drużyną Brazylijczyków 3:3.

W swoim ostatnim przed rozpoczęciem rundy wiosennej, meczu sparingowym, Ślęza zmierzyła się przebywającą od kilku tygodni w naszym mieście drużyną Brazylijczyków. Ten młody zespół (zawodnicy w wieku od 16 do 23 lat) okazał się wymagającym sparingpartnerem dla żółto-czerwonych. Piłkarze z kraju kawy pokazali się jako solidnie wybiegany, szybki i dobrze grający technicznie team. Grający radosny futbol goście, zwłaszcza w początkowej fazie spotkania, stwarzali więcej sytuacji, a po jednej z nich i faulu w polu karnym, objęli prowadzenie. Z biegiem czasu inicjatywę przejęła Ślęza, a efektem tego były trzy strzelone gole. Jeszcze przed przerwą goście zdobyli kontaktową bramkę, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

Druga połowa nie była już tak fajnym do oglądania widowiskiem jak pierwsza. Wynikało to tak z utraty sił zawodników, jak też ze zmian jakich dokonał trener Tomasz Woźnicki. Mimo to, 1KS powinien zapisać na swoim koncie kolejne trafienia, ale jak nie wykorzystuje się doskonałych ku temu okazji (3 setki), to się zostaje skarconym i zamiast zwycięstwa, remisuje się mecz.

ŚLĘZA WROCŁAW – TEAM BRAZIL 3:3 (3:2)

0:1 ? (karny) 15′
1:1 Jakóbczyk 18′
2:1 Heresh 28′
3:1 Heresh 34′