MP U18 – Zwycięski horror na inaugurację ćwierćfinałowych zmagań

W pierwszym dniu rozgrywanego w Nowym Sączu turnieju ćwierćfinałowego Mistrzostw Polski U18, zespół MOS Elektrotim Ślęza Wrocław wygrał z miejscowym Żakiem 68:67

Zwycięski horror zafundowały nam w swoim premierowym meczu w nowosądeckim turnieju wrocławskie juniorki, które zwyciężyły z gospodyniami zawodów najmniejszą z możliwych różnic punktowych.

Spotkanie lepiej rozpoczęły wrocławianki, które objęły prowadzenie 8:1, a w 8 min. prowadziły już 18:10. Zryw miejscowych w samej końcówce sprawił jednak, że po 10 minutach było po 20. W drugiej odsłonie MOS Ślęza ponownie odzyskała inicjatywę i do przerwy prowadziła 36:28. Po przerwie wydawać się mogło, że mecz jest już pod kontrolą naszych juniorek, które cały czas utrzymywały bezpieczny dystans (8-10 pkt). Ostatnia ćwiartka była jednak niezwykle dramatyczna. Gospodynie dwukrotnie zbliżyły się na zaledwie 2 pkt, a na 20 sekund przed końcową syreną zniwelowały straty do jednego oczka. Na więcej nie pozwolił im zarówno zespół z Wrocławia jak i brak czasu.

Zwycięstwo z Żakiem jest niezwykle cenne, bo ustawia MOS Ślęzę w bardzo dobrej pozycji w rywalizacji o awans. W niedzielę o godz.11 wrocławianki w drugim swoim spotkaniu zmierzą się z Basketem Aleksandrów Łódzki, który w sobotę wygrał 77:47 z MKS-em Konin.

ŻAK NOWY SĄCZ – MOS ELEKTROTIM ŚLĘZA WROCŁAW 67:68 (20:20, 8:16, 12:12, 27:20)

MOS Ślęza – Obrocka 15, Tortora 15, Rogozińska 11, Rusinek 8, Ulążka 6 (2), Tas 5, Lemańska 4, Jasińska 2, Wypustek 2.