Za nami jakże udany turniej „Ślęza Trophy”

W niedzielę na boiskach Centrum Piłkarskiego Ślęzy Wrocław – Kłokoczyce, rozegrany został turniej „Ślęza Trophy”

W trzech kategoriach wiekowych (2012, 2013 i 2014) w zawodach udział wzięło 26. zespołów reprezentujących 17. klubów. Turniej był bardzo emocjonujący, a poziom meczów wysoki. Wszyscy młodzi piłkarze ( i kilka piłkarek), którzy wybiegli na boiska zasłużyli na duże brawa.

ROCZNIK 2012

W tej kategorii wystąpiło 9. zespołów, a najlepszym z nich okazała się Ślęza. Drużyna trenera Mateusza Pałysa wygrała wszystkie mecze, strzelając w nich równą setkę goli. Pozostałe miejsca na podium przypadły dwóm drużynom Bumerangu Wrocław, a tuż za nimi uplasowała się druga ekipa Ślęzy.

9. KP Krążkowy 0 pkt 16-80

Najlepszy strzelec – Michał Jurasz (Ślęza I)
Najlepszy bramkarz – Tymek Zieliński (Bumerang I)
Najlepszy piłkarz – Marek Sokolik (Piast Żerniki Wrocław)

Ślęza I – Michał Jurasz, Ksawery Jankowski, Wiktor Sibiński,Jakub Lech, Adam Klauza
Ślęza II – Tomasz Hawryłkiewicz, Ignacy Kiciński, Kacper Zimoch, Piotr Kalkowski, Szymon Nowak

ROCZNIK 2013

Najliczniej reprezentowana kategoria, w której rywalizowało aż 11. drużyn. Zdecydowanie najlepszym okazał się być zespół Parasola I. O pozostałe miejsca na podium trwała zacięta walka, a ostatecznie przypadły one Parasolowi II i Ślęzy.

11. APMM II ZIELONA GÓRA 0 pkt 12-61

Najlepszy strzelec – Igor Cieślak (Parasol I)
Najlepszy bramkarz – Franek Knapczyk (Parasol II)
Najlepszy piłkarz – Piotr Wyraz (Ślęza)

Ślęza – Kuba Mioduszewski, Piotr Wyraz, Filip Korzeniowski, Przemek Rybałek, Igor Krajewski, Tymek Jarosik, Kajtek Pudlarz, Ike Oledibe, Franek Jakubiak

ROCZNIK 2014

Z racji tego, że w tej kategorii było najmniej drużyn, rozegrały one turniej systemem mecz i rewanż. Najlepszym zespołem z kompletem punktów został AP Namysłów. Ślęza zajęła miejsce 2, a na 3. pozycji uplasowała się drużyna FC Wrocław Academy. Duże słowa pochwały należą się też chłopakom z drużyny trenera Wojciecha Małka. Trenują oni dopiero od kilku tygodni i był to dla nich pierwszy taki turniej. Mimo, że zajęli ostatnie miejsce, mogli schodzić z boiska z podniesionymi głowami, bo grali bardzo ambitnie i z ogromnym zaangażowaniem.

1. AP NAMYSŁÓW 30 pkt 63-13
2. ŚLĘZA WROCŁAW 21 pkt 52-22
3. FC WROCŁAW ACADEMY 18 pkt 50-30
4. BUMERANG WROCŁAW 15 pkt 39-31
5. AP BRZEG DOLNY 6 pkt 33-63
6. ŚLĘZA WROCŁAW (tr.MAŁEK) 0 pkt 3-81

Najlepszy strzelec – Adrian Skalec (AP Namysłów)
Najlepszy bramkarz – Mateusz Gorząd (FCWA)
Najlepszy piłkarz – Szymon Rola (AP Brzeg Dolny)

Ślęza – Krzysztof Chocholski, Antoni Popiela, Adrian Kędzierski, Filip Augustynowicz, Ignacy Gościński, Jaś Antkowiak
Ślęza (tr.Małek) – Błażej Skawiński, Leon Jędrusiński, Antoni Mazur, Jakub Szczepura, Filip Kuczeła, Antoni Janisz, Wojciech Dziedzic

W każdej kategorii najlepszych bramkarzy i piłkarzy wybierali trenerzy wszystkich drużyn.