Sobota w ligach młodzików

Pierwsze zwycięstwo w sezonie zanotowała pierwsza drużyna młodzików. W sobotę grał też trzeci i piąty zespół.

4. kolejka II Wojewódzkiej Ligi Młodzików

LECHIA DZIERŻONIÓW – ŚLĘZA WROCŁAW 2:7 (2:3)

Bramki – Szpaderski 3, Szpila 2, Wróblewski, Marciniak

Ślęza – Marcel Bis, Bartosz Wróblewski, Kajetan Bukowski,  Kamil Soszka, Patryk Marciniak, Maciej Zając,  Filip Szpila, Tymon Szpaderski, Beniamin Kita oraz Bartosz Bieńkowski,  Jan Szczepański,  Jan Czepiżak, Mikołaj Szpik,  Kosma Słowiński

Trener Bartosz Książkowski – Po szybko strzelonej bramce i dosyć pewnej grze wydawać się mogło że nic złego w tym meczu nam się stać nie może, jednak po około 20 minutach pierwszej połowy zaczęliśmy grać chaotycznie i nonszalancko co skończyło się dwiema bramkami dla rywala i na przerwę schodziliśmy z wynikiem 3:2. Druga połowa to już nasza pełna kontrola i naprawdę dobra, ofensywna gra, która przy odrobinie lepszej skuteczności mogła przynieść jeszcze co najmniej kilka bramek. Wierzymy, że dzisiejsze zwycięstwo to tylko początek dobrej passy. Gratulacje dla całego zespołu.

3. kolejka IV Okręgowej Ligi Młodzików

POLONIA ŚRODA ŚL. – ŚLĘZA III WROCŁAW 3:2

Bramki – J.Okonowski, M.Okonowski

Ślęza III  – Kraus, Wardęga, Malerek, Woźniak, J.Okonowski, M.Okonowski, Wawrowski, Iwaszuk, Słowik oraz Haleszczuk, Golec, Hirowski, Parchatko, Pawlicki, Poros, Szczerbicki.

Trener Weronika Gorzelińska – Mecz ze Środą Śląską zakończył się niestety porażką naszej drużyny. Już od pierwszej połowy było widać, że nie będzie łatwo, gdyż przeciwnik wyszedł na prowadzenie 2-0. Choć mieliśmy kilka obiecujących sytuacji, aby zmniejszyć różnicę, to niestety przeciwnik okazał się być bardziej skuteczny. W drugiej połowie sytuacja trochę się odwróciła, zaczęliśmy coraz mocniej naciskać i być aktywni na połowie przeciwnika. Efektem naszych wysiłków było wyrównanie wyniku. Niestety, brak sędziego na meczu oraz jednostronność w decyzjach trenera, a także faul na naszym bramkarzu, przyczyniły się do straty bramki w ostatnich minutach meczu. Mimo naszych starań, ostateczny wynik końcowy to 3-2 na korzyść Środy Śląskiej. Jest to dla nas bolesna porażka, tym bardziej że zostały nam zabrane punkty przez nieprofesjonalne zachowanie. Mimo to, nieustannie będziemy pracować nad poprawą i wierzymy, że następne spotkania będą dla nas bardziej korzystne.

3. kolejka VII Okręgowej Ligi Młodzików

ŚLĘZA V WROCŁAW – GAME SPORT II WROCŁAW 13:2

Bramki – ?

Ślęza V  – Szostak, Pieniak, Huk, Janowski, Kasina (K), Kłopocki, Pliszewski, Skowroński, Wojewódka, Załachowski, Zdunek, Orszulak, Kowalski

Trener Piotr Szałek – Zawodnicy pokazali się z bardzo dobrej strony na tle wielu młodszych kolegów z drużyny przeciwnej, którzy również mieli kilka bardzo składnych dobrych akcji. Cieszy, dużo wygranych indywidualnie pojedynków w obronie jak i atakowaniu. Miło widzieć jak z tygodnia na tydzień potrafimy zagrać lepiej.