Udane mecze kadetek i zespołu U12

Znakomicie zaprezentował się zespół kadetek w Gorzowie. Przy żywym dopingu publiczności w KGHM Ślęza Arenie świetnie spisała się drużyna U12, a druga drużyna juniorek nie podołała w meczu z faworytem.

2. kolejka II etapu rozgrywek Dolnośląsko-Lubuskiej Ligi Kadetek

ENEA AZS AJP II GORZÓW WLKP. – ŚLĘZA BFD WROCŁAW 34:115 (9:20, 7:40, 8:35, 10:20)

Ślęza – Gryszko 21 (3), Tito 20, Gliniak 18 (1), Kalinowska 15 (2), Olejniczak 13, Głowaczewska 8, Koryzna 8, Jasik 8, Kochajkiewicz 4.

4. kolejka (awansem) II etapu rozgrywek Dolnośląsko-Lubuskiej Ligi Kadetek

ENEA AZS AJP GORZÓW WLKP. – ŚLĘZA BFD WROCŁAW 68:89 (24:22, 4:20, 13:21, 27:26)

Ślęza – Koryzna 20 (2), Jasik 20, Olejniczak 14, Kochajkiewicz 12, Gryszko 9 (2), Kalionowska 7, Gliniak 5, Titi 2, Głowaczewska.

Drużyna kadetek Ślęzy w sobotę wybrała się do Gorzowa, by stanąć przed dużym wyzwaniem, jakim było rozegranie dwóch meczów pod rząd z drużynami miejscowego AZS-u. W pierwszym spotkaniu wrocławianki łatwo rozprawiły się z drugą drużyną AZS-u. Mając w nogach 40 rozegranych minut, koszykarki Ślęzy przystąpiły do arcyważnego meczu z gorzowską jedynką, która podobnie jak 1KS w tym sezonie nie schodziła jeszcze pokonana. Pierwsza, wyrównana karta zdawała się zwiastować spore emocje do samego końca. Tymczasem w drugiej odsłonie zobaczyliśmy koncertową grę wrocławianek, które objęły zdecydowane prowadzenie, które jeszcze powiększyły po przerwie.

Mini Koszykówka U12

ŚLĘZA ROOF RENOVATION WROCŁAW – SP EDUKATOR POLANICA ZDRÓJ 60:9 (31:0, 20:2, 4:0, 5:7)
ŚLĘZA ROOF RENOVATION WROCŁAW – WSTK  WSCHOWA 62:48 (17:11, 15:5, 17:16, 13:16)

Po tym jak zarówno Ślęza jak i WSTK pewnie i wysoko wygrały z ambitną drużyną z Polanicy Zdroju, doszło do meczu na szczycie, w którym spotkały się dwie niepokonane dotąd drużyny. Obie ekipy stworzyły znakomite widowisko, które rozgrzało licznie zgromadzoną i świetnie dopingującą młode koszykarki, publiczność. Wrocławianki okazały się w tym starciu lepsze, co nas bardzo cieszy.

16. kolejka Dolnośląsko-Lubuskiej Ligi Juniorek

ENEA AZS AJP GORZÓW WLKP. – ŚLĘZA II WROCŁAW 136:28 (35:5, 37:10, 37:8, 32:5)

Ślęza II – Sokołowska 8, Rosołowicz 7 (1), Mech 7, Shalabi 6, Konarzewska, Wilkosz, Kudrzycka.

W mocno okrojonym składzie druga drużyna Ślęzy udała się do Gorzowa, by rozegrać mecz z wiceliderem. Mimo postawy, wrocławianki nie miały żadnych szans w potyczce ze zdecydowanym faworytem.