WLJM U16 – Porażka po kiepskiej grze

W meczu 1. kolejki rozgrywek Wojewódzkiej Ligi Juniorów Młodszych U16, Ślęza Wrocław przegrała z Chrobrym Głogów 1:3.

Po pierwszych minutach tego spotkania mogło się wydawać, że Ślęza przegra je bardzo wysoko, po następnych, że tak jednak nie będzie, a po końcowym gwizdku, można powiedzieć, że można było dziś zdobyć choćby punkt. Tego punktu jednak 1KS nie zdobył, a zwycięstwo gości trzeba uznać za zasłużone.

W pierwszych fragmentach tego starcia, gospodarze sprawiali wrażenie sparaliżowanych, nie mogąc wyprowadzić piłki na dalszą odległość od swojej bramki, a głogowianie szybko to wykorzystali, otwierając wynik już w 3 min. To prowadzenie mogło być jeszcze wyższe, gdyby nie kilka udanych interwencji Jerzego Komicza. Z biegiem czasu gra się wyrównała, a Ślęza też miała swoje okazje za sprawą strzałów Ivana Nytki iAlexa Lenzu. Sumując jednak okazje obydwu zespołów, można by rzec , że było ich jak na lekarstwo.

Również po przerwie poziom tego starcia nie zachwycał, a wręcz przeciwnie. Zarówno Ślęza jak i Chrobry z rzadka stwarzały okazje bramkowe, ale to głogowianie byli bardziej konkretni w ich finalizowaniu. Gdy goście prowadzili już dwoma bramkami, wrocławianie jakby spasowali i niewiele robili, by te straty odrobić, przez co odrobić ich nie zdołali.

ŚLĘZA WROCŁAW – CHROBRY GŁOGÓW 1:3 (0:1)

0:1 Lachowski 3′