WLJM U16 – Tęgie lanie od Chrobrego

W meczu 1. kolejki rozgrywek Wojewódzkiej Ligi Juniorów Młodszych U16, Ślęza Wrocław przegrała z Chrobrym głogów 0:6.

Mieliśmy nadzieję, że w nowym sezonie zespół Ślęzy U16 będzie spisywał się lepiej i taką nadzieje też wciąż mamy, choć dzisiejszy mecz niestety bardzo przypominał te z poprzednich rozgrywek. W pierwszych minutach nic nie wskazywało, że Ślęza dozna tak wysokiej porażki. Gra w nich była wyrównana, a nawet to wrocławianie byli bliżej otwarcia wyniku, gdy w 9 min. Alexander Lenzu zdecydował się lobować bramkarza z bardzo dużego dystansu i niewiele się pomylił, bowiem piłka wylądowała na górnej części siatki. Minęła jednak chwila i zostaliśmy boleśnie sprowadzeni na ziemię, gdy kilku naszych piłkarzy miało problem z kopnięciem piłki do przodu z własnego pola karnego, a ta trafiła do zawodnika gości, który skrzętnie skorzystał z prezentu. W tej części spotkania Ślęza nie stworzyła już żadnej sytuacji podbramkowej, a głogowianie problemów ze stwarzaniem takowych nie mieli. Na nasze szczęście tylko raz zamienili swoje3 okazje na gola, stąd do przerwy Ślęza przegrywała 0:2. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie, a co gorsza już w 52 min. po uderzeniu z rzutu wolnego, Chrobry podwyższył prowadzenie. Ślęza miała okazję na gola honorowego, lecz niewiele pomylił się przy strzale Ivan Nytka, a po kolejnym uderzeniu tego zawodnika, piłka padła łupem bramkarza. chrobry tymczasem grał swoje i pomiędzy 72 a 75 minutą dołożył do swego dorobku kolejne 3 gole. Mecz skończył się rezultatem 0:6, co w pełni oddaje to, co działo się na boisku.

ŚLĘZA WROCŁAW – CHROBRY GŁOGÓW 0:6 (0:2)