Zwycięskie zakończenie rozgrywek ligi kadetek

Dwa zwycięstwa w ostatnich meczach fazy zasadniczej ligi kadetek, odniosły zespoły Ślęzy Roof Renovation Wrocław.

O miejsca 1-6

ŚLĘZA ROOF RENOVATION WROCŁAW – SPARTAKUS JELENIA GÓRA 91:69 (28:18, 22:11, 24:21, 17:19)

Ślęza – Suwała 22, Gryszko 18, Murat 14, Surowiec 10, Wołowiec 9, Mora 7, Łuczak 7, Prędka 4, Graboń, Michalska, Gliga, Zyzańska

Trener Filip Gryszko – Bardzo ciężkie zadanie czekało nasze kadetki w sobotnie popołudnie. Na swoim parkiecie podejmowały zespół KSW Spartakus Jelenia Góra, którego stawką było drugie miejsce w rozgrywkach. Początek meczu był bardzo nerwowy. Dziewczyny nie mogły narzucić swojego stylu gry a zawodniczki z Jeleniej Góry bardzo dobrze to wykorzystały. Sygnał do lepszej gry dała Zuza Wołowiec. Dzięki agresywnej obronie, udało jej się przechwycić parę piłek, dzięki czemu zdobywały łatwe punkty z szybkiego ataku. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 52:39. Druga połowa to dobre i skuteczne akcje naszych zawodniczek. Skutecznymi akcjami w ataku popisywały się Marta Suwała, Julia Murat i Milena Gryszko a w obronie niesamowicie pracowała Lena Graboń oraz Gabrysia Łuczak, która skutecznie zatrzymywała przeciwniczki blokami. Dzięki dobrej grze całego zespołu wygrywaliśmy mecz 91:69 i tym samym zajmujemy 2 miejsce w lidze.
O miejsca 7-12

MKS II POLKOWICE – ŚLĘZA II ROOF RENOVATION WROCŁAW 38:81 (12:23, 10:25, 9:14, 7:19)