I WLJ – Ślęza zasłużenie pokonuje WKS

W rozegranym awansem meczu 23. kolejki rozgrywek I Wojewódzkiej Ligi Juniorów, Ślęza Wrocław wygrała z WKS-em Śląskiem Wrocław 2:0.

 

Choc Ślęza jak to wiosna bywa oparta była na junio9rach młodszych (w podstawowej jedenastce było ich siedmiu), to pod względem czysto piłkarskim była wyraźnie lepsza od WKS-u i wygrała to starcie jak najbardziej zasłużenie.

Już w 4, min. Mateusz Waliś pociągnął lewą stronę i wyłożył piłkę jak na tacy Tomaszowi Wróblowi, któremu pozostało tylko dołożyć nogę, by piłka zatrzepotała w siatce. Póniej Waliś sam próbował swego szcześcia, lecz dwukrotnie jego strzały obronił bramkarz gości. Ślask od czasu do czasu starał się odgryzać i miał swoich kilka szans, których jednak wykorzystać nie potrafił. Więcej z gry cały czas mieli jednak żółto-czerwoni. W 29 min. Jakub Kotlarz posłał bombę z dystansu i trafił w poprzeczkę. Jeszcze przed przerwą wynik mógł podwyższyć Oskar Zawanowski, ale jego strzał z ostrego kąta obronił golkiper.

Krótko po wznowieniu gry kolejnej szansy na gola nie wykorzystał Waliś. Śląsk starał się atakować, lecz defensywa gospodarzy dosyć łatwo stopowała ofensywne zapędy gości. Mecz zamknięty został praktycznie w 67 min. gdy po uderzeniu Wróbla piłka trafiła w słupek i wylądowała pod nogami Zawanowskiego, a ten się już nie pomylił. W 74 min. bardzo dobrą interwencją popisał się Oliwier Mszyca. W końcowych fragmentach tego starcia wynik mogli, lecz tego nie uczynili, podwyższyć Zawanowski i Dawid Haraszczuk.

ŚLĘZA WROCŁAW – WKS ŚLĄSK WROCŁAW 2:0 (1:0)

1:0 Wróbel 4′
2:0 Zawanowski 67′

Ślęza – Mszyca, Piskorek, Wróbel, Kotlarz, Góral (85’Polowczyk), Zawanowski, Ciesielski, Haraszczuk, Waliś (80’Grudziński), Janicki (63’Gilewski), Łukasik (63’Pac)