CLJ U17 – Drugie zwycięstwo Ślęzy

W meczu 2. kolejki rozgrywek Centralnej Ligi Juniorek U17, Ślęza Wrocław wygrała z UKS-em 3 Staszkówka Jelna 3:1.

Drugi mecz i drugie zwycięstwo w stosunku 3:1 zespołu juniorek Ślęzy Wrocław. Dziś dziewczyny zagrały doskonale przez 75 minut i nieco spuściły z tonu w ostatnim kwadransie.

Od pierwszych minut wrocławianki nadawały ton boiskowym wydarzeniom. Już w 5 min. Sandra Słota uderzała z rzutu wolnego i trafiła w słupek. Z dystansu niecelnie strzelała Magdalena Półrolniczak, a próbie Gabrieli Lewickiej zabrakło mocy by pokonać bramkarkę. Ślęza przeważała, ale tym czego mogliśmy się obawiać były stałe fragmenty w wykonaniu przyjezdnych, wśród których nie brakowało kilku bardzo wysokich dziewczyn. W 19 min. trochę zadrżeliśmy, gdyż bliska zdobycia gola dla UKS-u była Aleksandra Cygan. Była to jedyna okazja gości w pierwszej połowie. Wrocławianki za to szturmowały okolice pola karnego UKS-u. Kilkukrotnie bez powodzenia z dystansu uderzała Karina Kruk. Wstrzelić się też nie mogła Gabriela Lewicka, a „setkę” w 39 min. zmarnowała Aleksandra Gruchała. Ostanie minuty przed przerwą dały nam jednak powody do satysfakcji. W 41 min. po znakomitym podaniu Joanny Janik, Gabriela Lewicka minęła bramkarkę i skierowała piłkę do pustej bramki. W 44 min. po zagraniu ręką jednej z przyjezdnych, podyktowany został rzut karny, który na gola zamieniła Karina Kruk.

Po zmianie stron inicjatywa wciąż należała do żółto-czerwonych. Ich przewaga udokumentowana została kolejnym golem, tym razem Katarzyny Gaber. Wysokie prowadzenie chyba za bardzo rozluźniło wrocławianki, które spuściły troszkę z tonu, co sprawiło, że dziewczyny z zespołu gości próbowały zaatakować. W 66 min. utracie gola zapobiegła ofiarną interwencją Oliwia Szewczyk. Nasze piłkarki miały za to kolejne okazje, których nie potrafiły jednak sfinalizować kolejnym golem. W 76 min. do wykazania się swoimi umiejętnościami zmuszona została Natalia Skużybut, efektownie broniąc strzał z rzutu wolnego oddany przez Anitę Romuzgę. W 79 min. nasza bramkarka była już jednak bez szans, gdy precyzyjnie przymierzyła Kinga Łomako. Była to już ostatnia bramka, jaką w tym meczu zobaczyli kibice. Ślęza wygrała zasłużenie, a mogła to uczynić w jeszcze wyższym rozmiarze. Nie mamy co jednak narzekać, a wręcz odwrotnie. Mamy powody do radości, dzięki bardzo dobrej postawie naszych juniorek w początkowej fazie sezonu. Za dziś im dziękujemy i prosimy o jeszcze w kolejnych meczach.

ŚLĘZA WROCŁAW – UKS 3 STASZKÓWKA JELNA 3:1 (2:0)

1:0 Lewicka 41′
2:0 Kruk (karny) 44′