CLJ U18 – Mocno osłabiona Ślęza poradziła sobie z KSP

W meczu 13. kolejki rozgrywek Centralnej Ligi Juniorek U18, Ślęza Wrocław wygrała z KSP Kielce 5:2.

Lista nieobecnych zawodniczek w tym meczu była długa. Absencje spowodowane były kontuzjami, chorobami i powołaniem do pierwszoligowej drużyny na mecz w Gdyni. To mogło wzbudzić pewien niepokój przed meczem z drużyną z Kielc, z którą jesienią 1KS stracił punkty remisując 1:1. Te dziewczyny, które dziś zagrały, stanęły jednak na wysokości zadnia odnosząc pewne i w pełni zasłużone zwycięstwo.

Ślęza wraz z pierwszym gwizdkiem przejęła inicjatywę. Nieźle uderzyła z dystansu Julia Zonenberg, a tuż obok słupka posłała piłkę Wiktoria Chraścina. Kielczanki starały się odgryzać, leć kilka ich strzałów było bardzo niecelnych. W 26 min. z rzutu wolnego uderzyła Joanna Piętoń, a piłka po odbiciu się od poprzeczki wylądowała pod nogami Wiktorii Gąsiorek, która umieściła ją w siatce. Kolejnych szans na podwyższenie prowadzenia nie wykorzystały Natalia Zonenberg, strzelając niewiele nad poprzeczką i Wiktoria Gąsiorek, która nie wykorzystała sytuacji sam na sam. Gdy czekaliśmy na drugiego gola Ślęzy, niespodziewanie drużyna z Kielc doprowadziła do remisu, po indywidualnej akcji, której biernie przyglądały się nasze zawodniczki, Magdaleny Kowalskiej. Ślęza mogła odpowiedzieć na to trefienie jeszcze przed zejściem do szatni na przerwę, lecz po strzale Leny Adamskiej , piłka w niewielkiej odległości minęła słupek.

Zdecydowanie lepsza w wykonaniu żółto-czerwonych była druga połowa, w której KSP zepchnięty został do głębokiej defensywy. Co prawda kilka pierwszych okazji nie przyniosło wymiernego skutku, ale z biegiem czasu było już pod tym względem lepiej. W 54 min. szarżująca w polu karnym Joanna Piętoń została sfaulowana i sama wymierzyła sprawiedliwość z 11-stu metrów. Minęło kilka minut i w szesnastce nieprzepisowo powstrzymana została Monika Piekarskie, a tym razem rzut karny wykonała Wiktoria Gąsiorek i też się nie pomyliła. W 65 min. po podaniu Hanny Mikos, Monika Piekarska podwyższyła rezultat na 4:1. Ten gol chyba troszkę zza bardzo rozluźnił wrocławianki, bowiem po raz drugi urwała się im Magdalena Kowalska, strzelając w 83 min. swojego drugiego gola. Riposta Ślęzy była jednak natychmiastowa, bowiem 2 minuty później, po zagraniu Julii Zonenberg, końcowy rezultat ustaliła Monika Piekarska.

ŚLĘZA WROCŁAW – KSP KIELCE 5:2 (1:1)

1:0 Gąsiorek 26′
1:1 Kowalska 44′
2:1 Piętoń (karny) 54′
3:1 Gąsiorek (karny) 61′
4:1 Piekarska 65′
4:2 Kowalska 83′
5:2 Piekarska 85′

Ślęza – Gołębiowska, Szwarc (83’Juźwin), N.Zonenberg, Kaczorowska (46’Mikos), Adamska (71’Moeglich), Gąsiorek, J.Zonenberg, Piekarska, Piętoń, Brzezińska, Chraścina (25’Król).