II WLT – Ślęza wygrywa z Lechią

W meczu 4. kolejki II Wojewódzkiej Ligi Trampkarzy, Ślęza Wrocław wygrała z Lechią Dzierżoniów 3:1.

Ślęza była faworytem tego spotkania i je wygrała, choć nie zachwyciła swoją postawą. Fatalna skuteczność naszych młodych piłkarzy spowodowała, że w pewnym momencie zaczęliśmy obawiać się o końcowy rezultat. Finalnie wszystko skończyło się jednak po naszej myśli, a drużyna trenera Wojciecha Czwartosa wciąż jeszcze nie straciła choćby punktu, za to straciła pierwszego gola w sezonie wiosennym.

Po pierwszej połowie 1KS powinien prowadzić bardzo wysoko i praktycznie zamknąć ten mecz. Skończyło się jednak na skromnym prowadzeniu 1:0 po bramce strzelonej przez Filipa Dąbrowskiego. Ale trudno oczekiwać lepszego rezultatu, gdy marnuje się „setkę” za „setką” jak to czynili m.in. Dawid Kotwicki, Tymoteusz Szczepkowski i strzelec jedynego w tej części meczu gola.

Gdy na początku drugiej odsłony Kotwicki podwyższył prowadzenie wrocławian, wydawać się mogło, że jest już po meczu. Tymczasem nasi trampkarze, sami podali tlen gościom, pozwalając im na coraz więcej. Ostrzeżeniem był już strzał z 47 min. po którym świetnie interweniował, praktycznie bezrobotny wcześniej Oliwier Mszyca. To ostrzeżenie zostało jednak zbagatelizowane przez żółto-czerwonych, bo w 50 min. po znakomitym uderzeniu z rzutu wolnego przez Aleksandra Tuchorskiego, Lechia złapała kontakt. Kolejne minuty były dosyć nerwowe i obfitowały w chaotyczną grę. Z biegiem czasu Ślęza ponownie uzyskała sporą przewagę, a gol strzelony w 71 min. przez Franciszka Biernata, w praktyce zamknął ten mecz.

ŚLĘZA WROCŁAW – LECHIA DZIERŻONIÓW 3:1 (1:0)

1:0 Dąbrowski 17′
2:0 Kotwicki 42′
2:1 Tuchorski 50′
3:1 Biernat 71′

Ślęza – Mszyca, Biernat, Wawrzyniak (31’Czapulak), Kotlarz (41’Latos), Czyczerski, Musiałkiewicz, Szczepkowski (66’Kondracki), Zahajko, Dąbrowski, Rejak (41’Graczyk), Kotwicki.