III OLT – Zwycięstwo „Dwójki” i porażka „trójki”

W meczach 1. kolejki III Okręgowej Ligi Trampkarzy, Ślęza II Wrocław wygrała z AP Oleśnica 7:0, a Ślęza III przegrała z Parasolem II Wrocław 0:6.

ŚLĘZA II WROCŁAW – AP OLEŚNICA 7:0 (3:0)

7:0 Kasprzykowski (karny) 65′

Ślęza II – Kasprzykowski, Markuszewski (71’Polański), Such (71’Kupczyk), Mazur, Miszewski (51’Huminiak), Cyrulik (57’Waszczyszyn), Ignatowicz (65’Włoch), Huba (62’Łukaszów), Juszkiewicz, Bondarewicz, Kuśnierek (57’Czternasty).

Druga drużyna trampkarzy po dobrym meczu, wysoko wygrała z AP Oleśnica i została pierwszym liderem wiosennych rozgrywek III OLT. Ślęza od początku przejęła inicjatywę i raz za razem zagrażała bramce przyjezdnych. Jako pierwsza bramkarza z Oleśnicy sprawdziła dobrym uderzeniem Ola Bondarewicz. Z nim golkiper AP jeszcze sobie poradził, lecz w 12 min. zmuszony został po raz pierwszy wyciągać piłkę z siatki. Stało się to po tym, jak z rzutu rożnego dośrodkował Tomek Mazur, a celnym strzałem popisał się Antek Markuszewski. Wrocławianie grali wysokim pressingiem, z którym goście często nie mogli sobie poradzić, stąd długimi momentami nie byli w stanie opuścić własnej połowy. Tymczasem żółto-czerwoni nie mogli wyregulować celowników. Strzały były albo niecelne, albo też radził sobie z nimi bramkarz, lub też pomagała mu poprzeczka. Na drugiego gola czekaliśmy do 35 min, a jego autorem był Maciek Ignatowicz. Wynik do przerwy ustalił w 37 min. Ivan Huba.

Krótko po przerwie, po podaniu Aleksego Cyrulika na listę strzelców wpisał się Adam Kuśnierek. W ciągu następnych kilku minut nasi młodzi piłkarze zmarnowali kilka doskonałych okazji, by wreszcie w 49 min. przy asyście Kuśnierka, po raz drugi na listę strzelców wpisał się Huba. Gdybyśmy mieli wymieniać wszystkie okazje Ślęzy II, to ta relacja była by bardzo długa, stąd też ograniczamy się tylko do goli. W 63 min. Jurek Juszkiewicz zagrał piłkę do Michała Czternastego i było już 6:0. Końcowy rezultat ustalił z rzutu karnego nie kto inny, a bramkarz 1KS-u, Szymon Kasprzykowski.

PARASOL II WROCŁAW – ŚLĘZA III WROCŁAW 6:0 (4:0)

Ślęza III – Krzysztof Siudakiewicz, Filip Cwalina Filip Kołakowski, Dawid Kluczka, Tymon Sołtyszczak, Jan Kolupa, Alan Piątek, Nikodem Sowula, Igor Joński, Stanisław Chmarzyński, Szymon Graczyk, Arkadiusz Kondracki, Kacper Kucharczyk, Franciszek Sot, Tymoteusz Szczepkowski, Mikołaj Bodetko, Marcel Kowalski, Dawid Kułaga

Trener Aleksy Awenecki – Ślęza stwarzała sobie w tym meczu dogodne sytuacje, natomiast zabrakło skuteczności i szczęścia. Mecz ten pokazał nam nad czym musimy pracować w nadchodzących tygodniach i co wymaga poprawy.