WLJM U16 – Punkt w ostatnim meczu sezonu

W meczu 10. kolejki rozgrywek Wojewódzkiej Ligi Juniorów Młodszych U16, Ślęza Wrocław zremisowała z Moto-Jelczem Oława 2:2

Trener Łukasz Anklewicz – Mecz z Moto-Jelczem zaczyna się dla w fatalny sposób, w 10 minucie po prostym błędzie naszego obrońcy zawodnik gości wpada w pole karne i przewraca się po kontakcie z naszym obrońcą, a sędzia dyktuje kontrowersyjny rzut karny, który zawodnik z Oławy zamienia na gola. Kolejny błąd w środku pola kończy się kontrą i po niespełna 15 minutach drużyna z Oławy prowadziła 2:0.  Na szczęście te proste błędy nie podłamały naszych zawodników i dominacja, która była widoczna od początku zaczynała się potwierdzać kolejnymi stwarzanymi sytuacjami. W 35 min kontaktowego gola strzela Świętochowski i na przerwę schodzimy z wynikiem 1:2. Druga połowa to bezdyskusyjna dominacja naszej drużyny, do remisu w 65 min doprowadza Lemirski, jeszcze mocniej atakujemy i tworzymy kolejne okazję, jednak brak skuteczności i zimnej krwi sprawia, że mecz się kończy remisem.

Na pewno czujemy spory niedosyt, że mecz nie został wygrany, ale na pewno chłopakom należą się brawa za postawę w tym meczu i że ten mecz będzie dla nas punktem zwrotnym, bo chłopaki pokazali determinację, a przede wszystkim to, że potrafią grać w piłkę.

ŚLĘZA WROCŁAW – MOTO-JELCZ OŁAWA 2:2 (1:2)