WLT U14 – Po świetnym meczu Ślęza gromi Zagłębie Lubin

W meczu 2. kolejki rozgrywek Wojewódzkiej Ligi Trampkarzy U14, Ślęza Wrocław wygrała z Zagłębiem Lubin 6:1.

Wynik tego meczu pewnie wielu przyjmie z niedowierzaniem. Przecież wygrać z zespołem, z jednej z przodujących akademii w naszym kraju, a taką jest ta z Lubina, nigdy łatwo nie było.Tymczasem to uczyniła drużyna prowadzona przez trenera Wojciecha Czwartosa, a co najważniejsze, uczyniła to w znakomitym stylu. O takich meczach często się mówi, że przeciwnik nie zrobił sztycha i śmiało też tak możemy powiedzieć o potyczce, która miała miejsce na Kłokoczycach.

Ślęza rozpoczęła ten mecz fantastycznie, bo już po 13 minutach prowadziła 3:0, a hat tricka zapisał na swoim koncie Iyani Berezowski-Barton, któremu asystowali kolejno Daniel Rejak, Szymon Wypart i Mateusz Waliś. Ten ostatni w 14 min. mógł, a nawet powinien wpisać się na listę strzelców, lecz nie wykorzystał tzw. „sety”. Do końca tej częsci meczu żólto-czerwoni kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń, a jedynym zagrożeniem, które stworzyło Zagłębie, był strzał z rzutu wolnego, pewnie obroniony przez Cypriana Bukowskiego.

Tuż po przerwie gola dla gości strzelił Marcel Żarczyński. W tym momencie zastanawialiśmy się, jak na tę straconą bramkę zareagują nasi piłkarzy, a oni zareagowali w najlepszy z możliwych sposobów, spychając lubinian do głębokiej defensywy, a przy tym raz za razem zagrażając bramce przyjezdnych. W 55 min. przy asyście Rejaka, Dawid Kotwicki swoim trafieniem spowodował, że Ślęza odskoczyła ponownie na trzy gole. Na tym wrocławianie nie zamierzali jednak poprzestać, nie ustawiając w poszukiwaniu kolejnych bramek. W 59 min. Waliś obsłużył podaniem Karola Molczyka i było już 5:1. Chwilę potem Berezowski-Barton uderzył tuż nad poprzeczką. W 61 min. w rolę asystenta wcielił się Wiktor Małek, a egzekutora Waliś, który podwyższył prowadzenie 1KS-u. Więcej goli już nie zobaczyliśmy, choć okazji by je zdobyć nie brakowało, a najlepszych z nich nie wykorzystał dwukrotnie w końcówce, Berezowski-Barton.

ŚLĘZA WROCŁAW – ZAGŁĘBIE LUBIN 6:1 (3:0)

1:0 Berezowski-Barton 3′
2:0 Berezowski-Barton 9′
3:0 Berezowski-Barton 13′
3:1 Żarczyński 42′
4:1 Kotwicki 53′
5:1 Molczyk 59;