I WLT U15 – Najważniejsze jest to, że wygrali

W meczu 3. kolejki rozgrywek I Wojewódzkiej Ligi Trampkarzy U15, Ślęza Wrocław wygrała z Łużycami Lubań 3:0.

W swoim trzecim meczu, Ślęza po raz trzeci sięgnęła po komplet punktów. O takich meczach jak dzisiejszy, często się mówi, że zwycięstwo cieszy, ale o stylu w jakim zostało ono osiągnięte, najlepiej zapomnieć. Bo rzeczywiście, dziś swoją grą nasi młodzi piłkarze nie porwali, a tak prawdę mówiąc, zagrali co najwyżej przeciętnie (choć i tak to za wiele powiedziane).

Gdy w 7 min. po podaniu Michała Bednarskiego, wynik otworzył Tomasz Wróbel, to wydawać się mogło, że wszystko idzie zgodnie z planem, a kolejne gole są tylko kwestią czasu. Tymczasem żółto-czerwonym szło jak po grudzie, przez co długo dawali nadzieję przyjezdnym na korzystny rezultat. Ta nadzieje pewnie szybko by zgasła, gdyby Wróbel wykorzystał dwie doskonałe okazje (raz trafił w słupek). Również Dominik Fuchs nie wykorzystał w tej części meczu dwóch dobrych szans. To, że do przerwy Ślęza skromnie, lecz jednak prowadziła, zawdzięczać też możemy Dominikowi Kozinie, który w końcowych fragmentach pierwszej odsłony, dwukrotnie doskonale interweniował, po strzałach gości.

Ślęza męczyła się w pierwszej połowie, i męczyła się przez długi okres drugiej. Nasz zespół co prawda przeważał, lecz poza kilkoma niecelnymi uderzeniami z dystansu, poważniejszych zagrożeń pod bramką rywali nie stworzył. Na gola który praktycznie zamknął mecz, czekaliśmy do 68 min, a strzelił go Bednarski. Końcowy rezultat, strzałem głową, po dośrodkowaniu Kacpra Włodka, ustalił w 76 min. Michnicki.

ŚLĘZA WROCŁAW – ŁUŻYCE LUBAŃ 3:0 (1:0)