Znakomity występ orliczek w turnieju rozegranym w Kleszczowie

Znakomicie spisał się zespól orliczek Ślęzy Wrocław w dwudniowym turnieju „Progress Cup”, który odbył się w Kleszczowie.

Sobota

Trener Aleksandra Kaczor – W ten weekend dziewczynki z rocznika 2012 przystąpiły do turnieju PROGRESS CUP w Kleszczowie. Turniej rozgrywany był w systemie „każdy z każdym” w sobotę plus mecze rewanżowe w niedzielę.
W pierwszym dniu nasze zawodniczki od początku chciały bardzo dobrze się zaprezentować co pozytywnie wpływało na motywację całej drużyny. Na start przyszło nam się mierzyć z zespołem Diamonds Warszawa. Rywal wymagający bardzo dobrze zorganizowany, szczególnie w drugiej połowie spotkania. Szczęścia jednak dopisało żółto-czerwonym i po trudnym spotkaniu i golu samobójczym wygrywamy 1:0.
W następnych czterech spotkaniach dziewczęta szybko dominowały swoje rywalki. Bardzo dobra gra w obronie, skuteczne odważne pojedynki 1×1 w ataku, współpraca, świetna gra naszej bramkarki, tworzenie liczebnej przewagi, pozytywna komunikacja, koncentracja, zaangażowanie, te wszystkie cechy wyróżniały naszą grę. Padało bardzo dużo bramek i z minuty na minutę każda zawodniczka nabierała większej pewności siebie. Ostatni mecz był meczem walki z wymagającym przeciwnikiem. Zmęczenie po trudach dnia wpływało na problemy z koncentracją w grze defensywnej i do przerwy przegrywałyśmy 3:4. Nie zawiodła jednak drużynowa wspólna motywacja do chęci odniesienia zwycięstwa, pomoc wspierających zespół cały dzień kibicujących rodziców i druga połowa należała już do nas-zwyciężamy 5:4 dzięki czemu zostajemy najlepszą i niepokonaną drużyną pierwszego dnia.

Niedziela

Trener Ewa Kaźmierczak – Drugi dzień turnieju nasze zawodniczki rozpoczęły od starcia z zespołem z Łańcuta. Ponownie spotkanie było pełne dramaturgii i zwrotów akcji. Po straconej bramce nasze piłkarki mocno się zmobilizowały i ostatecznie wygrały 2:1. Odraz po tym meczu przyszła pora zmierzyć się z najgroźniejszymi rywalkami czyli Diamonds Academy Warszawa. Mecz ten tak naprawdę był mini finałem, który tym razem wygrały dziewczynki ze stolicy ( jak się później okazało o zwycięstwie w całym turnieju zaważyła 1 bramka z tą drużyną). Każdy kolejny mecz żółto-czerwone zakończyły już zwycięstwami ale nie było już tak łatwo jak w pierwszym dniu. Zmęczenie chyba dało o sobie znać bo pojawiało się bardzo dużo błędów w obronie, zorganizowanie drużyny nie było już tak dobre jak wczoraj, koncentracja również momentami gdzieś uciekała. Na szczęście po straconych bramkach dziewczyny potrafiły się szybko zmobilizować i przejąć inicjatywę w meczu. Nie brakowało zwrotów akcji a momentami przyprawiały mnie i rodziców o zawał serca. Ostatecznie PROGRESS CUP kończymy na 2 miejscu oraz dwoma wyróżnieniami indywidualnymi. Maja Centka została najlepszą bramkarką turnieju a Julia Borowińska najlepszą zawodniczką. Po turnieju na pewno zostaną dobre wspomnienia i niezapomniane chwile. Organizacja na świetnym poziomie i z pewnością wrócimy do Kleszczowa jeszcze nie raz. Dziękuje wszystkim rodzicom za ciepłe wsparcie i mocne kibicowanie do samego końca.

Ślęza Wrocław – Widzewianki 4:2

Ślęza- Maja Centka, Anna Lorek, Anna Chmielowiec, Julia Borowińska, Natasza Żabiuk, Stefania Gościńska, Karolina Dorobek, Wera Buzdygan oraz Klaudia Kowalska