„Mistrzostwo to drogowskaz, że idziemy w dobrą stronę”

Zapraszamy do zapoznania się z pełnym podsumowaniem turnieju finałowego Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-13, którego dokonał trener Mikołaj Michalak. Prowadzony przez niego zespół sięgnął po mistrzostwo Polski, broniąc tytułu zdobytego przed rokiem.

– Jeżeli chodzi o turniej, to po wynikach ktoś mógłby wywnioskować, że tytuł przyszedł nam łatwo. Natomiast było wręcz przeciwnie. Nie zabrakło trudnych momentów, w każdym meczu na pewno można by znaleźć przynajmniej jeden. Kluczowym, najtrudniejszym meczem było starcie z Lotnikiem Wierzawice. Zbudowaliśmy wtedy przewagę, ale potem spotkanie wymknęło się nam spod kontroli i drużyna rywali stopniowo odrabiała straty i próbowała nas gonić. Na szczęście nie dogoniła i to był bodziec dla dziewczyn, że trzeba do samego końca utrzymać tempo i jakość gry oraz koncentrację.

– Półfinał to nasz bardzo dobry występ i stwierdziliśmy później, że był to nasz najlepszy mecz w ostatnim czasie. Wydawałoby się, że w finale ciężko będzie zagrać lepiej, a zdarzyła się pierwsza połowa finałowa, w której dziewczyny zagrały koncertowo. Nie można mówić, że bezbłędnie, bo na tym etapie jest to niemożliwe, ale świetna intensywność, agresja w obronie, szybka gra w ataku – wszystko tak, jak planowaliśmy w trakcie sezonu na treningach.

– Cieszę się bardzo z tego sukcesu, mam nadzieję, że to dopiero początek przygody tych dziewczyn z koszykówką. Bardzo pozytywny, ale początek i dodatkowy kop motywacyjny do dalszej pracy i dalszego treningu.

– Podziękowania kieruję także do mojego asystenta, Michała Janiszewskiego i Andrzeja Lange, który był z nami w roli fizjoterapeuty i utrzymał dziewczyny w zdrowiu przez cały turniej. Michałowi dziękuję za całe dwa lata pracy, jego wkład jest nieoceniony. Dla nas jako trenerów jest to drogowskaz, że idziemy w dobrą stronę i w ten sposób powinniśmy pracować jako cała Akademia Ślęzy Wrocław. To zresztą się dzieje, bo porównując grupę do grupy widać jak na dłoni jeden kierunek, w którym wszyscy zmierzamy.