CLJ U16 – Pewne zwycięstwo na inaugurację wiosny

W meczu 8. kolejki rozgrywek Centralnej Ligi Juniorek, Ślęza Wrocław wygrała z Zagłębiem Femgolem Lubin 5:1.

Przez całe spotkanie widać było, który zespół jest wyraźnie lepszy. Ślęza od samego początku przejęła inicjatywę i ju z w pierwszych minutach miała kilka dobrych okazji, w tym tzw. „setek”. Otwarcie wyniku nastąpiło w 14 min. po akcji Pauli Marynowicz i wykończeniu jej celnym uderzeniem przez Maję Fetter. W 21 min. po indywidualnej akcji prowadzenie 1KS-u powiększyła Sandra Piotrowska. Więcej bramek w pierwszej połowie już nie zobaczyliśmy, choć okazji ku temu wrocławiankom nie brakowało.

tuż po wznowieniu gry po przerwie, ponownie na listę strzelczyń wpisała się Sandra Piotrowska. Ambitnie grające dziewczyny z Lubina za swoją postawę doczekały się nagrody w postaci gola Oliwi Pisarskiej, a bramka ta wywołała ogromną radość zawodniczek Zagłębie, bo był to pierwszy gol strzelony przez ten zespół w całym sezonie. Na odpowiedź Ślęzy nie musieliśmy długo czekać, bo już w 49 min. przy asyście Vanessy Łatkowskiej, piłkę w bramce umieściła Aleksandra Bondarewicz. Ostatnia bramka w tym starciu strzelona została w 58 min. Tym razem Paula Marynowicz doskonale dośrodkowała, a dzieła dopełniła Vanessa Łatkowska.

ŚLĘZA WROCŁAW – ZAGŁĘBIE FEMGOL LUBIN 5:1 (2:0)

1:0 Fetter 14′
2:0 Piotrowska 21′
3:0 Piotrowska 41′
3:1 Pisarska 45′
4:1 Bondarewicz 49′
5:1 Łatkowska 58′

Ślęza – Łukaszek, Szot (72’Matkowska), Stasik (63’Szala), Ziembińska (72’Lubaszewska), Piotrowska, Bondarewicz (63’Łapajerska), Marynowicz, Fetter (41’Łatkowska), Adamska (63’Batko), Szwarc, Kocik (47’Jakubowska)