CLJ U17 – Zaległy mecz w Wodzisławiu Śl. kończy rundę jesienną

W niedzielę (22 listopada) o godz.14 w Wodzisławiu Śląskim, rozegrany zostanie zaległy mecz 8. kolejki rozgrywek Centralnej Ligi Juniorek U17 pomiędzy miejscowym SWD i Ślęzą Wrocław.

 

Jesienna runda rozgrywek CLJ U17 zakończyła się przed tygodniem, ale pozostał w niej do rozegranie jeszcze jeden, zaległy mecz. W bardzo ciekawie zapowiadającym się starciu, trzeci w tabeli SWD Wodzisław Śl. zmierzy się z zajmującą szóste miejsce Ślęzą. Bez względu na wynik tej potyczki jesień w wykonaniu wrocławianek możemy uznać za bardzo udaną, a jakąkolwiek zdobycz punktową w Wodzisławiu uznalibyśmy za sporą niespodziankę.

Niedzielny mecz będzie trzecim ligowym starciem obydwu klubów. Poprzednie dwa miały miejsce w roku 2019. Wiosną w rozgrywkach makroregionalnych SWD wygrał na własnym boisku ze Ślęzą 3:1, a jesienią, już w rozgrywkach centralnych, tym razem we Wrocławiu, zespół z Wodzisławia Śl. okazał się być ponownie lepszy, wygrywając 4:1.

Nie ma co ukrywać, że i tym razem zdecydowanym faworytem jest SWD. Zespół ten w dotąd rozegranych meczach doznał zaledwie jednej porażki (1:2 w Łodzi z UKS-em), i jako jedyny zdołał urwać punkty liderowi z Łęcznej, remisując z nim na własnym obiekcie 2:2. Gospodynie tego meczu będą miały w tym meczu jeszcze jeden duży atut, a mianowicie, że będą mogły w nim zagrać piłkarki na co dzień grające w rozgrywkach I ligi kobiet, a takich w kadrze SWD jest całkiem sporo.

Czy to wszystko wskazuje, że Ślęza przed tym meczem jest na z góry straconej pozycji ? Absolutnie nie. Nasze piłkarki już niejednokrotnie pokazały, że nie boją się żadnego przeciwnika i z każdym, nawet najmocniejszym, są w stanie stoczyć równorzędny bój. Bez cienia strachu pojadą też do Wodzisławia i spróbują się na boisku przy ul. Bogumińskiej, postawić się faworytowi. Czy uda im się sprawić niespodziankę. Bardzo byśmy tego chcieli, choć zdajemy sobie sprawę z tego, że będzie o takową bardzo trudno. Jednego możemy być jednak absolutnie pewni, mianowicie tego, że dziewczyny dadzą z siebie wszystko i zagrają najlepiej jak potrafią.