CLJ U17 – Zwycięstwo zapewniające komfort

W meczu 15. kolejki rozgrywek Centralnej Ligi Juniorek U17, Ślęza Wrocław wygrała z UKS-em 3 Staszkówka Jelna 2:0.

Na 3 kolejki przed końcem sezonu Ślęza Wrocław praktycznie zapewniła sobie utrzymanie, a co za tym idzie w nowym sezonie po raz kolejny przystąpi do zmagań w rozgrywkach CLJ U17. Stało się tak po dzisiejszym meczu z drużyną z Jelnej, a jej pokonanie pozwoliło też wyprzedzić ją w tabeli i awansować na 6. miejsce.

Początek tego starcia był wyrównany. Obie drużyny próbowały uderzać z dystansu, a groźniejsze sytuacje stwarzały przyjezdne. Na szczęście po ich strzałach czujność w bramce zachowała Wiktoria Gazda. Z biegiem czasu inicjatywę przejęły wrocławianki. Ich przewaga przyniosła wymierny skutek w 28 min. gdy po dośrodkowaniu Natalii Zonenberg, piłka odbiła się od Pauliny Krok-Orzechowskiej i spadła pod nogi Wiktorii Gąsiorek, która wpakowała ją do bramki. Jeszcze przed przerwą Ślęzą miała kilka doskonałych okazji, których jednak na gole nie zamieniły Monika Piekarska, Julia Zonenberg i dwukrotnie Wiktoria Gąsiorek.

Początek drugiej połowy był doskonały dla 1KS-u, bo już w 50 min. uderzeniem z dystansu gola strzeliła Julia Zonenberg. Później gra naszej drużyny jakby trochę siadła, choć okazji do strzelenia kolejnych bramek nie brakowało. Najlepszej z nich nie wykorzystała w 84 min. Julia Brzezińska, która uderzając z rzutu karnego, pozwoliła wykazać się umiejętnościami bramkarce z Jelnej.

ŚLĘZA WROCŁAW – UKS 3 WERONICA STASZKÓWKA JELNA 2:0

1:0 Gąsiorek 28′
2:0 N.Zonenberg 50′

Ślęza – Gazda, Król (89’Juźwin), N.Zonenberg, Krok-Orzechowska (75’Sadłowska), Moeglich (46’Łukowiak), Gąsiorek, Kuriata (85’Munzadi), J.Zonenberg, Piekarska, Piętoń, Brzezińska.