DLJS – Juniorzy znów zawiedli

W meczu rozgrywek Dolnośląskiej Ligi Juniorów Starszych Ślęza Wrocław przegrała z Polonią Stalą Świdnica 1:4.

Trener Tomasz Woźnicki – Być może juniorzy rozczarowali, jeżeli chodzi o wynik meczu. Jednak w mojej opinii zagrali na miarę swoich możliwości, a że mecz ułożył się idealnie dla gości (bramka w 30 sekundzie meczu i w tuż po wznowieniu II połowy) to wstrzymałbym się z krytyką naszej drużyny. Zespół ze Świdnicy cofnięty na własną połowę, kradnący czas przez 90 minut i oddający praktycznie 4 strzały w meczu grał po prostu to co lubi. W całym meczu goście nie wykonali żadnego rzutu rożnego, a wpadało im wszystko do naszej bramki czy to po swoich akcjach czy po naszych ewidentnych błędach (aż 3 bramki). U nas skuteczność też nie była najmocniejszą stroną, m.in. uderzenie w poprzeczkę Łoszewskiego, czy dobre sytuacje Świstaka i Sakwy.
Chyba sami zawodnicy wpadli w pułapkę zbyt dobrej rundy jesiennej, ponieważ oczekiwania wobec nich są duże, a mam wątpliwości czy jakość piłkarska jest dużo lepsza niż pozostałych zespołów. Jako zespół chcemy budować grę krótkimi podaniami od tyłu, być może szukając „sposobu” na wygranie meczu byłoby łatwiej i byłoby więcej punktów, jednak zapewne mniej zawodnicy wynieśli by dla siebie. Musimy sobie z tym poradzić i dzięki takiemu doświadczeniu być lepsi.

ŚLĘZA WROCŁAW – POLONIA STAL ŚWIDNICA 1:4