Działo się, zwłaszcza w Jeleniej Górze

Podczas rozegranych w sobotę i niedzielę meczów, porażek doznały drugie zespoły kadetek i młodziczek, a po dramatycznym spotkaniu, zwycięstwo odnisła druga drużyna młodziczek.
Liga kadetek (o miejsca 7-12)

WICHOŚ JELENIA GÓRA – ŚLĘZA II ROOF RENOVATION WROCŁAW 52:49 (9:16, 12:19, 14:12, 17:2)

Ślęza II – Kochajkiewicz 15, Olejniczak 10, Beharier-Mróz 9, Nowicka 5, Skrzyńska 4, Bartkowska 3, Krzysztofik 3, Nehrebecka, Mech, Szarek, Koreń, Gąssowska

Trener Waldemar Gawlik – O końcowym wyniku zadecydowała nieudana czwarta kwarta, którą przegraliśmy 2:17. Zabrakło skuteczności i wykończenia akcji. Była walka o zwycięstwo do ostatnich sekund, za co należa się brawa dla całego zespołu.

Liga młodziczek

BASKET ZGORZELEC – ŚLĘZA II BFD WROCŁAW 58:36 (4:12, 8:9, 26:6, 20:9)

Ślęza II – Tito 8, Seweryniak 6, Modliszewska 6, Jakubiak 4, Burban 3, Michalak 3, Wilkosz 2, Bulska 2, Kaczmarek 2, Matuła, Piasecka.

Do przerwy w Zgorzelcu pachniało niespodzianką, bowiem Ślęza II prowadziła 21:12. Po zmianie stron zdecydowanie lepsze były już jednak dziewczyny ze Zgorzelca.

SPARTAKUS JELENIA GÓRA – ŚLĘZA III BFD WROCŁAW 75:76 (16:20, 16:14, 20:22, 17:13, 6:7)

Ślęza III – Poprawska 22, Wrońska 14, Kubik 9, Mikołajczyk 6, Lewicka 6, Gryszko 6, Kudrzycka 4, Sokołowska 4, Michalska 2, Beksińska 2, Górska, Gozdalska

Horror z happy endem. W Jeleniej Górze miało miejsce spotkanie, które emocjami mogłoby obdzielić kilka innych, a do jego rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka. Wrocławianki mogły sobie zapewnić zwycięstwo w regulaminowym czasie, bowiem w IV kwarcie prowadziły już różnicą 10 pkt i niestety, tę przewagę utraciły. Po końcowej syrenie wynik był remisowy, ale sędziowie przyznali jeszcze dwa rzutu osobiste dla Spartakusa. Obydwa okazały się być niecelne, co oznaczało dogrywkę. Ta również zakończyła się remisem, ale tym razem w ostatniej akcji to jeleniogórzanki faulowały i na linii rzutów wolnych stanęła Iga Kubik. Nasza zawodniczka wytrzymała próbę nerwów, bo po pierwszym nietrafionym rzucie, w drugim umieściła piłkę w koszu i po chwili utonęła w objęciach koleżanek.

Sponsorem drużyn Akademii Koszykówki Ślęzy Wrocław w ligach kadetek i młodziczek jest Grupa PZU, inicjator programu Dobra Drużyna PZU, w ramach którego wspiera związki, kluby i organizacje sportowe.