II WLJM – Dobry, ale niestety przegrany mecz juniorów młodszych

W meczu 4. kolejki rozgrywek II Wojewódzkiej Ligi Juniorów Młodszych, Ślęza Wrocław przegrała z Chrobrym II Głogów 0:1

Juniorzy młodsi Ślęzy poszli śladami seniorów, rozgrywając najlepszy mecz w sezonie, a mimo to doznając porażki. Szkoda, bo niepokonanego dotąd Chrobrego można było dziś pokonać.

W pierwszej połowie to goście zdecydowanie dłużej utrzymywali się przy piłce, co wynikało jednak głównie z taktyki nakreślonej przez trenera Pawła Ulatowskiego. Wrocławianie wpuszczali rywali na własną połowę i zmuszali ich do rozgrywania ataku pozycyjnego, a sami swoich szans szukali w kontratakach. I po właśnie takiej, bardzo dobrze przeprowadzonej kontrze w 14 min. kapitalnej okazji nie wykorzystał Wiktor Pietrzyk, który z dwóch metrów posłał piłkę wprost w bramkarza. Wkrótce nieźle z dystansu uderzył Kacper Augustyn, lecz tym razem futbolówka podbita przez obrońcę, przeleciała nad poprzeczką. Warunkiem osiągnięcia korzystnego rezultatu, była też uważna gra na własnym przedpolu, a niestety właśnie tam, w 26 min. błąd popełnił Marcin Mleczak, podając piłę rywalowi, a ten znakomitym uderzeniem zdobył gola. Chwilę potem byłoby już 0:2, gdyby Robert Ratajczak instynktownie nie zatrzymał piłki na linii bramkowej. Ślęza była blisko wyrównania jeszcze przed przerwą, ale po strzale Szymona Spodniewskiego, udanie interweniował bramkarz, a bardzo dobre uderzenie Leonarda Cygana okazało się być minimalnie niecelne.

Tuż po wznowieniu gry po akcji Kamila Szewczyka, idealną szansę na gola zaprzepaścił Augustyn, z kilku metrów nie trafiając w światło bramki. W 55 min. kolejnej swojej „setki” nie wykorzystał Pietrzyk. Nasi piłkarze atakowali z duża determinacją, lecz żadna z ich ofensywnych akcji nie przyniosła pożądanego skutku. W samej końcówce, wrocławianie trochę opadli z sił, przez co swoje kolejne okazje miał Chrobry, ale też żadnej z nich nie zdołał wykorzystać.

Ślęza przegrała, ale też pokazała, że drzemie w tej drużynie spory potencjał. Mamy nadzieję, że w kolejnych meczach zostanie on w pełni wyzwolony, a wtedy nie tylko będziemy zadowoleni z gry naszych piłkarzy, ale też zdobywanych przez nich punktów.

ŚLĘZA WROCŁAW – CHROBRY II GŁOGÓW 0:1 (0:1)