III OLM – Rzut karny dał zwycięstwo drugiej drużynie Ślęzy

W rozegranym w Centrum Piłkarskim Ślęza Wrocław – #Kłokoczyce, meczu 1. kolejki rozgrywek III Okręgowej Ligi Młodzików, Ślęza Grafen II Wrocław wygrała z FC Wrocław Academy II 1:0.

Zacięte i wyrównane spotkanie stoczyły drugie drużyny Ślęzy i FC Wrocław Academy. Mimo wielu sytuacji stworzonych przez obydwa zespoły, padła tylko jedna bramka, a co najważniejsze dla nas, była to bramka dla Ślęzy Wrocław.

Pierwszą okazję w tym meczu, a był nią strzał z rzutu wolnego, po którym piłka minęła słupek, stworzyli goście. Po chwili rzut wolny miała Ślęza, a Borys Chowański posłał futbolówkę tuż nad poprzeczką. W 13 min. w polu karnym bramkarz FCWA sfaulował Oliwiera Świata, a pewnym wykonawcą rzutu karnego był Chowański. Jeszcze przed przerwą swoich dwóch szans nie wykorzystał Iyani Berezowski-Barton, a po drugiej stronie boiska, dobrą interwencją zapobiegł utracie gola, Cyprian Bukowski.

Po przerwie żadna z drużyn nie umieściła piłki w siatce. Z naszej strony bliski tego był dwukrotnie Świat, a także Chowański, który przy kolejnej próbie z rzutu wolnego pomylił się bardzo niewiele, bowiem piłka otarła się o poprzeczkę. Swoje okazje mieli też i gości, lecz albo strzelali niecelnie, albo na swoim posterunku był Bukowski.

Zwycięstwo skromne, ale zwycięstwo. Najważniejsze, że komplet punktów pozostał na Kłokoczycach.

ŚLĘZA GRAFEN II WROCŁAW – FC WROCŁAW ACADEMY II 1:0 (0:0)

1:0 Chowański (karny) 13′

Ślęza II – Bukowski, Chowański, Czyczerski, Małek, Musiałkiewicz, Berezowski-Barton, Świat, Molczyk, Graczyk oraz Miszewski, Szot, Hrycaj, Libura.