Jako pierwsze na ligowe parkiety wybiegną kadetki

W sobotę i niedzielę (18/19 września), rozgrywki ligowe zainaugurują zespoły kadetek Ślęzy Wrocław.

 
Najszybciej ze wszystkich zespołów Ślęzy, na ligowe parkiety wybiegną drużyny kadetek, które w sobotę i niedzielę rozegrają pierwsze mecze sezonu 2021/22.Tym co nas cieszy jest fakt, że w tej kategorii wiekowej (podobnie będzie też w lidze młodziczek), liczba drużyn 1KS-u się zwiększyła, bowiem w ligowe szranki staną aż trzy żółto-czerwone ekipy.

W nowym sezonie do rozgrywek dolnośląsko-lubuskiej ligi kadetek zgłosiło się 16. zespołów, które w fazie zasadniczej rywalizować będą nie w dwóch, jak to miało miejsce ostatnio, a w trzech grupach, podzielonych terytorialnie. Drużyny Ślęzy występować będą w grupie A (wrocławskiej), w której za przeciwników mieć będą MKS MOS Betard Wrocław, Gwardię Wrocław i KKS Siechnice. W pozostałych dwóch grupach, B i C (jeleniogórsko-legnickiej i lubuskiej), rywalizować będzie po 5. zespołów. Po fazie zasadniczej, po dwa najlepsze zespoły z każdej z grup przystąpią do zmagań o miejsca 1-6, kolejne dwa o miejsca 7-12, a pozostałe o miejsca 13-16.

Cele naszych zespołów są różne :

ŚLĘZA WROCŁAW (trenerzy Filip Gryszko, Łukasz Bartnicki) – Zespół oparty na dziewczynach urodzonych w roku 2007, które już w poprzednim sezonie miały możliwość rywalizowania w tej kategorii wiekowej i czyniły to z powodzeniem. Awans do grupy drużyn rywalizujących o miejsca 1-6 jest absolutnym minimum dla tej drużyny, bowiem nasze oczekiwania co do niej są zdecydowanie większe. Mocno wierzymy, że Ślęza znajdzie się w gronie trzech zespołów, które po zakończeniu sezonu ligi dolnośląsko-lubuskiej, występować będą w rozgrywkach centralnych.

ŚLĘZA II WROCŁAW (trenerzy Łukasz Bartnicki, Waldemar Gawlik) – Drużyna w większości składająca się z zawodniczek urodzonych w roku 2008, które w tej kategorii wiekowej o czołowe miejsca mają rywalizować w kolejnych rozgrywkach, co nie oznacza, że i w tych rozpoczynających się w sobotę, nie stać je na sprawienie niespodzianek.

ŚLĘZA III WROCŁAW (trenerzy Grzegorz Krzak i Bartosz Błauciak) – Tzw. łamany zespół, w którym znajdują się zarówno kadetki, jak też i młodziczki. Ta ekipa nic nie musi, a tylko może.

Mamy nadzieję, że wszystkie nasze drużyny będą miały duże wsparcie z trybun, na które serdecznie zapraszamy kibiców. A program pierwszych ligowych starć wygląda następująco :

MKS MOS BETARD WROCŁAW – ŚLĘZA III WROCŁAW sobota godz.13:30 ul. Parkowa
ŚLĘZA WROCŁAW – ŚLĘZA II WROCŁAW niedziela godz.11:00 AWF ul. Paderewskiego