Młodziczki – Przegrany hit i zacięte siostrzane derby

W piątek pierwszy zespół MOS Ślęzy przegrał w meczu na szczycie w Polkowicach, a w niedzielę w siostrzanych derbach wygrał ze swoimi młodszymi koleżankami.

W Polkowicach spotkały się dwa niepokonane wcześniej zespoły. Do przerwy wrocławianki radziły sobie znakomicie prowadząc 35:25. W drugiej połowie górą były już miejscowe zawodniczki, które już w III kwarcie odrobiły straty. Nie chcemy tu komentować pracy sędziów, ale tylko lekko im zasugerujemy, że obrona strefowa w tej kategorii wiekowej jest zakazana i wypada w przypadku jest stosowania reagować.

MKS POLKOWICE – MOS DEICHMANN ŚLĘZA I WROCŁAW 67:54 (13:17, 12:18, 21:9, 21:10)

MOS Ślęza I – Piwowar 12, Szczepaniuk 12 (1), Sajdak 8, Flaszyńska 6, Kapłon 6, Markowicz 5, Cymanek 2, Sawicka 2, Safiak 1, Krajewska, Rak, Zalewa.

W niedzielę doszło do rewanżowego meczu dwóch zespołów MOS Ślęzy. Obie drużyny przystąpiły do tego spotkania w osłabionych składach, ale nie przeszkodziło im to w zaprezentowaniu kibicom pasjonującego i emocjonującego widowiska. Do przerwy, można by powiedzieć że zgodnie z przewidywaniami, wyraźnie (19:35) prowadził starszy zespół. W III kwarcie nastąpił zryw młodszych wrocławianek, które odrobiły znaczną część strat. Ostatnia odsłona była bardzo wyrównana, a całe spotkanie zakończyło się zwycięstwem faworyta. Gratulujemy zwycięzcom, ale też duże brawa należą się walecznym dziewczynom z młodszego zespołu.

MOS ŚLĘZA II WROCŁAW – MOS DEICHMANN ŚLĘZA I WROCŁAW 50:56 (9:21, 10:14, 18:8, 13:13)

MOS Ślęza II – Niżyńska 18, Ryng 9, Jarosik 7, Nowak 4, Skrzypczak 4, Szarszaniewicz 4, Kaszuba-Iwanicka 2, Zieniewicz 2, Borsuk, Łukasik, Nowotny, Tkaczyszyn
MOS Ślęza I – Flaszyńska 12, Markowicz 12, Kapłon 9, Szczepaniuk 7, Zalewa 6, Cymanek 4, Zawadzka 4, Sawicka 2, Lewandowska, Rak, Safiak, Sajdak