MMP U15 w Futsalu – Ślęza w najlepszej ósemce w Polsce

Ślęza Wrocław uplasowała się na miejscach 5-8, w zakończonym w Poznaniu finałowym turnieju Młodzieżowych Mistrzostw Polski U15 w Futsalu.

Znakomicie spisały się piłkarki Ślęzy Wrocław na finałowym turnieju MMP U15 w Futsalu. Już sam awans do kończącej sezon halowy imprezy, był dużym sukcesem naszej drużyny, która jak wiemy w rozgrywanej pod dachem odmianie piłki nożnej się nie specjalizuje. Dziewczynom, które pojechały do Poznania żadnych konkretnych celów nie stawialiśmy. One już nic nie musiały, a po prostu mogły, a że mogły dużo, przekonały nas swoją postawą w stolicy Wielkopolski.

Ślęza turniej finałowy rozpoczęła o meczu z broniącym tytułu mistrzowskiego zespołem, a zakończyła go z zespołem, który w Poznaniu tytuł mistrzowski zdobył. Grupa do której trafił 1KS miała zdecydowanych faworytów w postaci Tęczy Bydgoszcz i Pragi Warszawa. W teorii to te dwie drużyny powinny wejść do fazy play off, a sprawa trzeciego miejsca w grupie powinna się rozstrzygnąć pomiędzy Ślęzą i DAP Dębica. Wyniki piątkowych meczów zdawały się te prognozy potwierdzać. Ślęza przegrała z broniącą tytułu Tęczą 1:2, choć wcale w tym meczu nie była gorsza. Szkoda tego wyniku tym bardziej dlatego, że bydgoszczanki nie zdobywały bramek po swoich akcjach, a po błędach naszych zawodniczek przy wyprowadzaniu piłki. Jeszcze bardziej szkoda tej porażki dlatego, że dziewczyny zagrały naprawdę dobre spotkanie przeciwko zespołowi, z którym z góry skazane były na porażkę. W drugim piątkowym meczu naszej grupy Praga rozgromiła DAP 10:2.

W sobotę, z samego rana (mecz o godz.08:30), Ślęza mierzyła się z DAP-em. O pierwszej połowie tego starcia, przegranej 0:1, chcielibyśmy jak najszybciej zapomnieć, bowiem nasze dziewczyny wyglądały tak, jakby jeszcze się nie obudziły. Po zmianie stron żółto-czerwone zdołały wyrównać, ale końcowy rezultat, czyli 1:1 nie był do końca taki, jakiego oczekiwaliśmy. Tymczasem w kolejnym meczu naszej grupy, w dramatycznych okolicznościach, Tęcza wygrała z Pragą 2:1. Ten wynik oznaczał, że Ślęza pozostała w grze o ćwierćfinał, ale żeby do niego się zakwalifikować, musiała wygrać z drużyną ze stolicy. Przed tym starciem odbyło się jeszcze spotkanie w którym Tęcza wygrała z DAP-em 3:1 i z kompletem punktów zapewniła sobie 1 miejsce w grupie. W początkowych minutach meczu Ślęzy z Pragą obydwa zespoły grały bardzo ostrożnie, skupiając się głównie na tym, by nie popełniać błędów w defensywie. Impas ten przełamała fantastycznym strzałem z rzutu wolnego Natalia Zonenberg. Ślęza objęła prowadzenie, a jeszcze przed końcem pierwszej połowy nerwów na wodzy nie utrzymała warszawska bramkarka, która za krytykę orzeczeń sędziego dostała żółtą kartkę, a zaraz potem drugą tego koloru, co w konsekwencji oznaczało kartkę czerwoną. W drugiej połowie wrocławianki starały się kontrolować przebieg boiskowych wydarzeń, a gdy nadarzała się okazja, szukały kolejnych bramek. I znalazły je aż dwie, obydwie strzelone przez Gosię Rogus. Praga zdołała odpowiedzieć tylko jednym trafieniem i coś, co wydawało się być nierealne, stało się faktem, Ślęza awansowała do ćwierćfinału.

Ćwierćfinałowym przeciwnikiem Ślęzy była znakomicie spisująca się drużyna Czarnych Sosnowiec. Wrocławianki bardzo dobrze zagrały w pierwszej, bezbramkowej połowie, którą przy odrobinie szczęścia mogły wygrać, bo miały dwie doskonałe okazje. Mecz rozstrzygnął się na początku drugiej odsłony, bowiem wówczas, w krótkim odstępie czasu sosnowiczanki strzeliły dwie bramki. Nasze dziewczyny z ogromną ambicją rywalizowały do samego końca, ale przeciwniczki były w tym meczu lepsze. Przegrać z takim zespołem jak Czarni Sosnowiec to nie jest jednak żaden wstyd, bo kilka godzin później, to właśnie ten zespół sięgnął po tytuł Mistrza Polski w Futsalu w roku 2022.

Podsumowując występ naszej drużyny, możemy śmiało stwierdzić, że spisała się ona doskonale. Miejsce w gronie najlepszych ośmiu zespołów w Polsce jest miejscem znakomitym. Wielkie brawa dla dziewczyn i równie wielkie brawa dla doskonałej trenerki – Violetty Biegańskiej. Dziękujemy też rodzicom za doping i wspieranie naszych młodych, wspaniałych piłkarek. Dziś się cieszymy ogromnie z tego naprawdę dużego sukcesu, ale już myślimy o jutrze, czyli o rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorek U15 w tradycyjnej odmianie futbolu. Ich inauguracja już za tydzień i znowu będzie się działo.