OLM II – Pewne zwycięstwo i samodzielne przodownictwo w tabeli

W meczu 8. kolejki rozgrywek II Okręgowej Ligi Młodzików, Ślęza Wrocław wygrała ze Strzelinianką Strzelin 5:0.

Wczoraj cieszyliśmy się z objęcia samodzielnego przodownictwa w tabeli przez zespół trampkarzy Ślęzy Wrocław, a dziś mamy takie same powody do radości dzięki pierwszej drużyny młodzików 1KS-u. Po zwycięstwie nad Strzelinianką, żółto-czerwoni wyprzedzają zajmującego drugie miejsce Piasta Żmigród o 3 pkt.

Mecz z ostatnim zespołem rozgrywek II OLM, toczył się zgodnie z zakładanym scenariuszem, czyli przy dużej przewadze wrocławian. chłopaków ze Strzelina, oraz grającą razem z nimi Kasię Musiałowska, trzeba jednak pochwalić za ambicję i za to, że ani na moment nie spuścili głów i grali najlepiej jak potrafią.

Wynik meczu otworzył już w 7 min. bardzo ładnym uderzeniem Dawid Sagar. Na kolejnego gola musieliśmy trochę poczekać, bowiem mimo kliku bardzo dobrych okazji, żadnej z nich nie udało się naszym piłkarzom zamienić na bramki. Dwie okazje mięli też przyjezdni, a przy obu z nich bardzo dobrze interweniował Tymek Majcher. Przewaga Ślęzy drugim golem udokumentowana została w 17 min. gdy po uderzeniu Sagara piłka odbiła się od słupka, a dobitka Patryka Fanga była już w pełni skuteczna. W następnych akcjach doskonałych okazji nie wykorzystali, dwukrotnie Michał Sikora, oraz Brajan Łazarewicz i Mateusz Konopka. Ten ostatni zrehabilitował się tuż przed przerwą, strzelając pięknego gola.
Po przerwie mecz toczył się nadal przy dużej przewadze wrocławian, których skuteczność pozostawiała dziś jednak wiele do życzenia. Nasi młodzi piłkarze oddawali bardzo dużo strzałów, a w większości radził sobie z nimi bramkarz Strzelinianki. Było też kilka niecelnych uderzeń, a po strzale Konopki piłka trafiła w słupek. Dopiero w końcówce spotkania wrocławianie podwyższyli rezultat. W 54 min. z dystansu celnie przymierzył Giovanni Suchy, a w ostatniej minucie gola zdobył Sikora.

ŚLĘZA WROCŁAW – STRZELINIANKA STRZELIN 5:0 (3:0)