OLM – Świetny mecz młodzików Ślęzy

W meczu rozgrywek Okręgowej Ligi Młodzików (grupa 3), Ślęza Wrocław wygrała z Piastem Żmigród 5:0.

To był mecz, który oglądało się znakomicie. Młodzi piłkarze Ślęzy i Piasta zagrali fajne, stojące na bardzo dobrym poziomie spotkanie. Zwycięsko z niego wyszli wrocławianie i jak najbardziej na tą wygraną zasłużyli.

Tym co rzucało się w oczy w pierwszej połowie była bardzo duża ilość spalonych odgwizdanych zawodnikom Ślęzy. Wynikały one z wręcz niesamowitej jak na tę kategorię wiekową, dyscypliny taktycznej żmigrodzian. Wręcz wzorcowo przesuwali się oni w obronie, raz za razem zostawiając piłkarzy Ślęzy na ofsajdzie. Przez to, choć żółto-czerwoni przeważali, to długo nie potrafili stworzyć sobie dobrej sytuacji bramkowej. Najbliższy otwarcia wyniku był Maciej Rękas w 19 min. Goście również od czasu do czasu przeprowadzali akcję ofensywne, a po jednej z nich w 29 min. przed utratą gola uratował Ślęzę znakomicie interweniując Hubert Grygorcewicz.

To co najlepsze nasi piłkarze zostawili jednak na drugą połowę w której rozwinęli skrzydła. Grali tak fajnie, że aż ręce same składały się do braw, a goście, choć imponowali ambicją nie byli im się w stanie przeciwstawić. W 38 min. pierwszego gola zdobył Rękas. Po kliku następnych minutach ten sam zawodnik doskonale podał piłkę Filipowi Doktorskiemu, który podwyższył prowadzenie Ślęzy. Na tym młodzi wrocławianie nie zamierzali jednak poprzestać. Po wspaniałym podaniu Igora Kulewicza ponownie na listę strzelców wpisał się Rekas. Drugiego swojego gola zdobył też Doktorski, a końcowy rezultat ustalił Michał Sikora.

Takie mecze aż chce się oglądać i dziękujemy za to zarówno piłkarzom Ślęzy, jak i też sympatycznej ekipie ze Żmigrodu, której umiejętności są też niemałe. Może to trochę za wcześnie na takie opinie, ale jak ci chłopcy biegający dziś po boisku dale się będą tak rozwijać, to możemy chyba powiedzieć, że z tej mąki będzie chleb.

ŚLĘZA WROCŁAW – PIAST ŻMIGRÓD 5:0 (0:0)