OLM V- Tylko i aż remis Ślęzy II

W meczu 5. kolejki rozgrywek V Okręgowej Ligi Młodzików, Ślęza II Wrocław zremisowała z Polonią Wrocław 1:1.

 

Tylko i aż remis naszej drugiej drużyny młodzików. Tylko dlatego, że w przekroju całego meczu nasza drużyna była lepsza, a aż, bo wyrównującego gola zdobyła w samej końcówce.

To był dobry mecz, w którym obie drużyny zaprezentowały fajny i stojący na niezłym poziomie futbol. Nie powinno to jednak dziwić, bo obie też wcześniej jeszcze nie przegrały żadnego spotkania. Już na samym początku nieźle uderzał Bartosz Sekulski. W 6 min. obie drużyny miały znakomite okazje do otwarcia wyniku. Ze strony Ślęzy nie wykorzystał jej Jan Witczak, a po kontrataku jeden z zawodników gospodarzy nie trafił w bramkę. Inicjatywa należała do Ślęzy, lecz niestety, nie przekładało się to na zdobycze bramkowe. Bez powodzenia próbowali zaskoczyć bramkarza Sekulski i Milan DenBoer. Z biegiem czasu mecz się wyrównał i rywale też zaczęli stwarzać zagrożenia podbramkowe, a im było bliżej przerwy, to Polonia zaczęła byc coraz bardziej niebezpieczna. Kilka strzałów piłkarzy tej drużyny było niecelnych, a raz ten bardzo dobrze interweniował Seweryn Makowiecki. Niestety, w 29 min. gospodarze zdobyli gola i to oni z lepszym samopoczuciem schodzili na przerwę.

Po zmianie stron zdecydowanie przycisnęła Ślęza. Po kapitalnym uderzeniu DenBoera piłka trafiła w spojenia, a Tomasz Lemirski nie zdołał przeciąć lotu futbolówki, mając przed sobą pustą bramkę. Ślęza cisnęła, czas mijał, a wynik nie ulegał zmianie. Wreszcie, w 58 min. znakomicie uderzył Jakub Brodko, a piłka po odbiciu się od poprzeczki, po rękach bramkarza wpadła do bramki. Jeszcze w ostatniej akcji niewiele brakowało, by zawodnik Polonii strzelił gola samobójczego, ale piłka w niewielkiej odległości przeleciała nad poprzeczka.

Chłopakom należą się podziękowania, za naprawdę dobrą grę i ambicje, z jaką dążyli do zmiany rezultatu. Nie udało im się dziś wygrać. Szkoda, ale gramy dalej.

POLONIA WROCŁAW – ŚLĘZA II WROCŁAW 1:1 (1:0)

1:0 ? 29′
1:1 Brodko 58′

Ślęza II – Makowiecki, Buchman, Kurtys, M.DenBoer, Brodko, Bagiński, Galiński, Sekulski, Witczak oraz Kokot, Kinasz, Lemirski, Andrzejewski.

Zdjęcia z meczu  dostępne są w galerii.