PKS Łany nowym klubem partnerskim Ślęzy Wrocław

W Centrum Piłkarskim Ślęza Wrocław – #Kłokoczyce doszło do parafowania umowy, na mocy której PKS Łany został klubem partnerskim Ślęzy Wrocław. 

PKS Łany, reprezentujący podwrocławską gminę Czernica, szkoli młodzież w czterech kategoriach wiekowych – od skrzata po młodzika. Klub specjalizuje się w szkoleniu bramkarzy, warto podkreślić, że wychowankiem PKS-u jest między innymi były bramkarz Ślęzy Wrocław Łukasz Palmowski.

Oba kluby rozpoczynają długoterminową współpracę na polach szkoleniowych i infrastrukturalnych. W ramach podpisanej umowy utalentowani zawodnicy klubu z Łan będą mogli kontynuować grę w Akademii Piłki Nożnej po zakończeniu szkolenia w macierzystym klubie. Trenerzy nowego klubu partnerskiego Ślęzy Wrocław będą mogli brać udział w cyklicznych seminariach szkoleniowych organizowanych przez 1KS.

Dodatkowo, kluby będą wzajemnie korzystać ze swoich nowoczesnych boisk. Dużym atutem PKS-u jest godna podziwu baza treningowa, na którą składają się cztery boiska trawiaste oraz mała hala pneumatyczna.