Podsumowanie występów najmłodszych zespołów Ślęzy

Starsze drużyny rozgrywały mecze ligowe, a te młodsze (i dziewczyny i chłopcy) uczestniczyły w turniejach i toczyły towarzyskie potyczki. Szczególnie warte odnotowania jest zwycięstwo zespołu żaków w turnieju „Wojskowy Cup”.

Orlik 2013

Trener Marcin Szczepankiewicz – Bardzo aktywna sobota orlika starszego 2013A, w sumie 210 minut gry i 2 debiuty w lidze młodzika Sebastiana i Oliwiera. Najpierw w sobotę, jedna grupa chłopców zagrała 120 (3×40) minutowe mecze, w formule 7×7 z drużynami Parasola Wrocław i na koniec z AP Zagłębie Lubin. W pierwszym meczu, na początku daliśmy się zaskoczyć, a później nie mogliśmy się wstrzelić, mając bardzo dużo sytuacji bramkowych i finalnie minimalnie przegraliśmy 3:4. Za to w kolejnych meczach to był już popis strzelecki, wygraliśmy 12:1 i 8:3. Cieszę się, że w dwóch ostatnich spotkaniach chłopcy pokazali koncentrację i determinację do końca, ponieważ czynniki zewnętrzne próbowały ich wybić z rytmu, ale swoją grą pokazali na co ich stać, a jak to mawiają zawsze najlepiej odpowiedzieć bramkami i to zrobili w krótkim czasie.

Ślęza – Maciek i Oliwier – Tymek Ż., Tymek J., Sebastian, Szymek, Igor, Piotrek i Miłosz.

W drugim sparingu z Forzą Wrocław (3×30) zagrali pozostali zawodnicy z kadry. Pierwsze 60 min to szybka i zdecydowana nasza gra, dużo bramek i dobrych akcji, natomiast kolejne 30 min to już błędy, i widoczne zmęczenie kilku zawodników (było bardzo wietrznie) oraz brak koncentracji do końca. Wygrywamy 10:5. Był to mecz do dużego testowania zawodników na różnych pozycjach.

Ślęza – Oliwier i Maciek – Przemek, Bartek, Jakub, Emil, Stasiu, Norbert, Filip.

Jeszcze tego samego dnia po godz 18, Sebastian i Oliwier zadebiutowali w lidze młodzika, Sebastian zdobył bramkę i zanotował 2 asysty, a Oliwier pokazał co potrafi na bramce. Tak kończymy miesiąc marzec, przed nami święta i praca od razu na maksa od początku kwietnia. Pierwszy tydzień to sparing z AP Zagłębie Lubin, a następnie weekendowe  turnieje Super Cup w Licheniu i o Puchar Marszałka woj.dolnośląskiego we Wrocławiu.

Orliczki A

Trener Aleksandra Malinowska – Dzisiaj rozegrałyśmy sparing z chłopcami z roczników 2014/15 z APN Trik Sołtysowice. Poprzeczka została postawiona wyżej niż zwykle, dzięki czemu mogłyśmy sprawdzić się na tle mocnego dla nas przeciwnika. Rozegraliśmy 3 tercje po 30 minut. Dziewczyny z minuty na minutę grały coraz odważniej, jednak często brakowało dokładności w działaniach indywidualnych, co powodowało utratę piłki. Jednak nasza reakcja na stratę była szybka, co utrudniało grę przeciwnikom. Chłopcy wygrali zasłużenie, ale dziewczyny chciałabym pochwalić za ich zaangażowanie, za próbę realizacji naszych założeń i za waleczność, której na boisku nie brakowało.

Ślęza – Ala Kiziulewicz, Iga Kaczor, Zuzia Perdek, Pola Ickowicz, Tosia Raus, Amelka Ćwiek, Zlata Piskorska, Ala Kowalska, Ola Zadworna, Edyta Zakrzewska

Orliczki B

Trener Pamela Dziadek – Nasze orliczki w sobotę zagrały w turnieju Spartan Cup (turniej bez klasyfikacji końcowej). Dziewczyny spisały się bardzo dobrze, na siedem spotkań wygrały pięć, natomiast pozostałe dwa zakończyły się minimalną przegraną naszej drużyny. Najważniejsze jednak, że udało nam się zrealizować to o czym mówiłyśmy przed turniejem. Cieszę się, że dziewczyny cały czas się rozwijają, bardzo dobrze się przy tym bawiąc. Dziękuję dziewczyną za grę, a rodzicom za wsparcie młodych piłkarek.

Ślęza – Tosia Raus, Pola Ickowicz, Ala Foryś, Hania Krupa, Emilka Banasiak, Nati Szymańska, Agata Zator

Żaki 2015

Trener Aleksy Awenecki – W dniu 24.03 Ślęza wystawiła dwie drużyny w roczniku 2015 w Wojskowy Cup. Pierwsza drużyna pewnie wygrała każde ze spotkań, ostatecznie triumfując po karnych w finale. Druga drużyna uplasowała się na 5 pozycji, również po rzutach karnych w ostatnim meczu. Chłopcy wdrażali w grę elementy nad którymi pracowaliśmy w tygodniu, z czego jestem bardzo zadowolony, ponieważ widać u nich znaczące postępy.