Porażka juniorów w Goszczu

W sparingowym meczu rozegranym w Goszczu drużyna juniorów Ślęzy Wrocław przegrała z seniorskim zespołem tamtejszej Wiwy 2:6.

W spotkanie to lepiej weszli piłkarze trenera Tomasza Woźnickiego. Już w 3. minucie powinno być 1:0 dla Ślęzy, ale obrońcy gospodarzy wybili zmierzającą do bramki piłkę po strzale Igora Machały. Odpowiedź Wiwy była jednak natychmiastowa, bo już w jednej z pierwszych swoich akcji rywale wyszli na prowadzenie. W kolejnych minutach goszczanie stworzyli jeszcze dwie sytuacje podbramkowe, których jednak nie zamienili na kolejne gole. Co nie udało się miejscowym powiodło się kwadrans później wrocławianom. Wówczas sposób na pokonanie bramkarza Wiwy znalazł Mateusz Grochowicki. W 40. minucie ten sam zawodnik wystąpił tym razem w roli asystenta, a tym który trafił do siatki był Szymon Pietrzyk. Tuż przed przerwą Ślęza, a konkretnie Gracjan Zaród mógł jeszcze podwyższyć wynik, ale golkiper miejscowych nie dał się zaskoczyć.

O ile z pierwszej połowy mogliśmy być zadowoleni to już w drugiej, kiedy na boisku pojawili się gracze rezerwowi gra wrocławian wyglądała gorzej. Wykorzystała to Wiwa, która po błędach naszej ekipy strzeliła w tej części gry aż pięć goli. Także i podopieczni trenera Woźnickiego mieli po zmianie stron swoje okazje do zmiany wyniku. Dwa razy nieskutecznie bramce miejscowych zagroził Machała, raz Grochowicki i ten ostatni dla naszych juniorów pojedynek przed rozpoczęciem nowego sezonu zakończył się rezultatem 6:2 dla gospodarzy.

WIWA GOSZCZ (seniorzy) – ŚLĘZA WROCŁAW (juniorzy) 6:2 (1:2)

bramki dla Ślęzy: Grochowicki, Sz. Pietrzyk

Ślęza: Wencel – Szyller, Sz. Pietrzyk, Chmielewski, Grec, Spodniewski, Dymitriadis, W. Pietrzyk, Zaród, Machała, Grochowicki